Пт. Гру 4th, 2020

Голова КСУ має піти у відставку – Зеленський

Поділіться записом

“Сьогодні ми говоримо в принципі про одну особу – голову Конституційного суду пана Тупицького… Мені здається, щоб вийти з цієї ситуації, щоб люди зараз не ламали голову, як приймати той чи інший закон, він повинен просто піти у відставку”, – зазначив Президент.

За його словами, після цього можна “спокійно перейти до оновлення складу КС”.

Як повідомлялося, 27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування. Зокрема, ця стаття встановлює відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

28 жовтня НАЗК на виконання рішення КС закрило доступ до Реєстру декларацій. В Агентстві заявили, що судді КС ухвалили це рішення у власних інтересах, оскільки відомство виявило у кількох з них ознаки декларування недостовірної інформації.

Читайте також: Гарантувати незалежність нового складу КСУ має комісія з відбору суддів – Зеленський

29 жовтня Президент скликав термінове закрите засідання РНБО для визначення заходів невідкладної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні.

30 жовтня глава держави вніс до Верховної Ради законопроєкт «Про відновлення довіри до конституційного судочинства», яким пропонується визнати, що рішення Конституційного суду від 27 жовтня 2020 року є “нікчемним” (таким, що не створює правових наслідків) як таке, що прийняте суддями КСУ в умовах реального конфлікту інтересів.

Крім того, передбачається, що повноваження складу КСУ, який діяв на момент прийняття ним згаданого рішення, припиняються з дня набрання чинності цим законом.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3128587-golova-ksu-mae-piti-u-vidstavku-zelenskij.html

Залишити відповідь