Пт. Вер 25th, 2020

Депутатська група “За Майбутнє” вимагає підвищити посадові оклади учителів

Поділіться записом
Народний депутат України з групи “За Майбутнє” Ірина Констанкевич
Фото з відкритих джерел

Депутатська група “За Майбутнє” зареєструвала у Верховній Раді проект постанови №3052а про поступове підвищення найменших розмірів посадових окладів учителів шкіл, аби на початок 2023 року вони становили 4 розміри прожиткового мінімуму.

Про це заявила народний депутат України з групи “За Майбутнє”, перший заступник голови парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич, повідомляє Уніан.   

“В цьому навчальному році через епідемію коронавірусу учителі працюватимуть в екстремальних умовах. Між тим, їхня робота залишається однією з низькооплачуваних – середня зарплата тут складає 9,3 тис. грн. Для порівняння – в фінансовій сфері це 20 тис., в державному управлінні – 17,6 тис., в промисловості – більше 13 тис. Депутатська група “За Майбутнє” вважає, що наразі треба поступово піднімати оплату праці педагогів, а разом з нею і престиж професії”, – заявила Ірина Констанкевич.

За її словами, депутатська група “За Майбутнє” зареєструвала у Верховній Раді проект постанови №3052а, в якій звернулася до Уряду з вимогою встановити графік зростання мінімуму посадових окладів педагогів.

“В листопаді 2019 року Кабінет Міністрів зупинив дію власної постанови №822, яка встановлювала, що найменший розмір посадового окладу учителя з 1 січня 2021 року складатиме 3 розміри прожиткового мінімуму, з початку 2022 року – 3,5 розміру прожиткового мінімуму, а з початку 2023 року – 4 розміри прожиткового мінімуму. Ми вимагаємо відновити дію цієї постанови, аби дати учителям перспективу зростання власних доходів”, – заявила Ірина Констанкевич.

Вона підкреслила, що благополуччя держави та її майбутнє визначається ставленням влади до учителя.

“Лише та держава має перспективу, яка забезпечує педагогам достойний рівень життя і дає можливість реалізувати свої здібності. Тому депутатська група “За Майбутнє” закликає усіх колег підтримати постанову 3052а й продемонструвати, що ми усі поважаємо працю учителя”, – наголосила народний депутат України.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/deputatska_hrupa_za_maibutnie_vymahaie_pidvyshchyty_posadovi_oklady_uchyteliv_979305

Залишити відповідь