20.01.2022

Боррель заявив, що російська агресія проти України матиме масштабні наслідки і величезну ціну

Жозеп Боррель

Жозеп Боррель

Фото з відкритих джерел

За його словами, конфлікт наразі знаходиться на межі, а напруга зростає

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель після свого візиту на Донбас попередив Росію, що будь-яка агресія проти України буде мати масштабні наслідки і величезну ціну. Про це йшлося під час його брифінгу.

“Зараз конфлікт знаходиться на межі. Зараз наростає напруга навіть у відношенні європейської безпеки. Росія незвичайним способом нарощує війська і зброю вздовж українського кордону”, – зазначив дипломат ЄС.

При цьому, він зауважив, що під час першої зустрічі президентів США та Росії в Женеві складалося враження, що вони вибудовують лінії комунікації, але зараз світ спостерігає нарощування російських військ, а також висування “гарантій безпеки”.

“Питання безпеки Європи та України – це те питання, яке стосується українців і європейців. Тому ми тут сьогодні, щоб наголосити на повній підтримці ЄС незалежності і територіальної цілісності України… Ми тут для того, щоб працювати разом над деескалацією ситуації”, – підкреслив Боррель.

Також, за словами дипломата, сьогодні головною метою є зниження напруги навколо України.

“Наша головна мета – зниження напруги. Це має відбуватися як у ході переговорів, так і шляхом твердих заяв, щодо підтримки України… Будь-яка військова агресія проти України буде мати масштабні наслідки і величезну ціну”, – наголосив він.

Новини за темою: Високий представник ЄС Боррель пропонує створити в Україні військову консультативну та навчальну місію ЄС

Нагадаємо, що сьогодні високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель прибув з візитом в Україну.

Зокрема він планує відвідати Станицю Луганську та Київ. А його візит пов’язаний із військовою ескалацією з боку Російської Федерації і спрямований на демонстрацію підтримки ЄС суверенітету і територіальної цілісності України.

Джерело: https://zikua.news/news/2022/01/05/borrel_zaiavyv_shcho_rosiiska_ahresiia_proty_ukrainy_matyme_masshtabni_naslidky_i_velycheznu_tsinu_1020384

Залишити відповідь