19.01.2022

Блінкен: Те, що відбувається в Україні, стосується не лише України

Агресивні дії Росії проти України стосуються не лише України, вважає державний секретар США Ентоні Блінкен.

Про це він заявив журналістам у п’ятницю, передає кореспондент Укрінформу.

«Те, що відбувається в Україні, стосується не лише України. Це частина ширшої моделі дестабілізуючої, небезпечної та часто протиправної поведінки Москви, оскільки вона намагається поширити сферу впливу на країни, які колись перебували під радянським пануванням, і перешкодити їм реалізувати свої демократичні прагнення як суверенних, незалежних націй», – сказав він.

Блінкен нагадав, що за останні два десятиліття Росія вторглася у дві сусідні країни – Україну та Грузію, а також утримує війська в Молдові проти волі її уряду, втручається у вибори у багатьох країнах, зокрема й США, використовує хімічну зброю для вбивства опонентів російської влади, у тому числі за межами РФ, підтримує диктаторів, скоює злочини проти людяності в Сирії.

За словами Блінкена, дії Москви загрожують створити новий прецедент у Європі, коли предметом обговорення стають основні міжнародні принципи, «життєво важливі для миру та безпеки», щодо непорушності кордонів та територіальної цілісності держав.

“Порушення цих принципів виходить за межі України та за межі Європи… Росія прагне кинути виклик самій міжнародній системі та зруйнувати трансатлантичний Альянс, єдність, підірвати демократію”, – зазначив він.

Водночас Блінкен висловив сподівання, що Росія обере дипломатію як «єдиний відповідальний шлях розв’язання цієї кризи». Він зазначив, що США готові до змістовного діалогу з Росією.

«Ми б віддали перевагу дипломатичному шляху та дипломатичному розв’язанню кризи, яку породила Росія», – підкреслив він.

Якщо Росія має занепокоєння «Сполучені Штати, наші союзники з НАТО, наші партнери з ОБСЄ готові почути їх і спробувати відповісти на них, якщо Кремль готовий відповісти взаємністю і припинити власну небезпечну та дестабілізуючу поведінку», – додав він.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3381610-blinken-te-so-vidbuvaetsa-v-ukraini-stosuetsa-ne-lise-ukraini.html

Залишити відповідь