Ср. Лис 25th, 2020

Більшість фракцій підписали закон про повернення е-декларування на 2 місяці, – Арахамія

Поділіться записом
Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія
Фото з відкритих джерел

Сьогодні у ВРУ був зареєстрований законопроєкт про повернення е-декларування на 2 місяці. Більшість фракцій підписали цей закон.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив лідер парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

“Щодо електронного декларування, у нас сьогодні був зареєстрований законопроєкт. Я думаю, що багато людей чули, що більшість фракцій точно підписали закон про повернення тих законів про електронне декларування, які були визнані неконституційними в оригінальному стані на 2 місяці, щоб у парламенту з’явилися 2 місяці часу аби виправити ті норми, які Конституційний суд вважає неконституційними. Для того, аби декларування продовжувало працювати, щоб ця реформа збереглася. А далі ми будемо напрацьовувати рішення”, – заявив парламентар.

Арахамія додав, що парламенту треба “сідати і розмовляти”, щоб мати продуктивний діалог з Конституційним судом.

“Пан Тупицький пообіцяв, що він буде активно залучати міжнародну спільноту, експертів, організації міжнародні для того, щоб не було зайвих звинувачень”, – зазначив Давид Арахамія.

Новини за темою: Ситник: Електронне декларування перебуває під загрозою

Нагадаємо, минулого тижня, 28 жовтня, Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У Конституційному суді України пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. КСУ не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників.

Того ж дня, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду України. За словами президента, рішення КСУ про неконституційність кримінальної відповідальності за недостовірне декларування “нікчемне” і ухвалене в умовах реального конфлікту інтересів.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/bilshist_fraktsii_pidpysaly_zakon_pro_povernennia_e_deklaruvannia_na_2_misiatsi__arakhamiia_985780

Залишити відповідь