Пт. Січ 22nd, 2021

Атаманюк: Заяви Шмигаля про зростання ВВП у 2021 році – чистого роду маніпуляція

Поділіться записом
Юрій Атаманюк
https://antikor.com.ua

Після коронавірусної кризи в Україні відбуватиметься не зростання економіки, а її відродження

Заявляючи про зростання ВВП у 2021-му році прем’єр-міністр України Денис Шмигаль маніпулює, адже він порівнює не з бюджетом на 2021 рік, а з бюджетом, який у квітні секвестрували на 200 мільярдів, коли почався карантин.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення заявив економічний експерт Юрій Атаманюк.

“Найкращим роком для української економіки був 2004 рік. Ріст економіки становив тоді 12,5% ВВП і нас називали східноєвропейським тигром. А що стосується Шмигаля, то все це брехня і маніпуляції, коли він говорить, що ми очікуємо на 5% ріст економіки”, – підкреслив економіст.

Юрій Атаманюк пояснив, що Шмигаль говорить про зростання економіки України, опираючись на дані бюджету під час карантину. Експерт наголосив, що зростання економіки насправді є її відродженням, яке спостерігається після будь-якої кризи.

“Коли він говорить, що ми очікуємо на 5% зростання, то він з яким бюджетом порівнює? Не з бюджетом, який був прийнятий на цей рік, а з бюджетом, який у квітні секвестрували на 200 мільярдів, коли почався карантин. От він порівнює з цим секвестрованим бюджетом. Тобто він порівнює з карантином і нокдауном. То ясна справа, що якщо ввели локдаун, зупинили економіку, і, якщо у 2021-му році подібного 3-місячного локдауну не буде, то економіка почне помаленьку відновлюватися на докарантинні показники. Тому це називається не ріст, а відновлення”, – наголосив експерт й додав: якщо аналізувати бюджет, не враховуючи карантину, то дані, про які говорить Шмигаль, свідчать про падіння економіки України на 3%.

Новини за темою: Бюджетна сфера: Ризики і можливості 2021

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що у 2021 році “людям буде легше”. За його словами, очікується підйом в економіці, він буде “невеликий, але буде”. 

Також зазначимо, що раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що у середньостроковій перспективі Міністерство фінансів працюватиме над поступовим зниженням дефіциту бюджету до 4-4,5% ВВП у 2022 році та до 3-3,5% ВВП – у 2023 році.

Джерело: https://zik.ua/news/economics/atamaniuk_zaiavy_shmyhalia_pro_zrostannia_vvp_u_2021_rotsi__chystoho_rodu_manipuliatsiia_991425

Залишити відповідь