Пт. Жов 23rd, 2020

Збитки для держбюджету: Аудит “Нафтогазу” виявив порушень на понад 75 млрд гривень

Поділіться записом

Віталій Бєлоусов/РІА Новини

Усі порушення стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів

Державна аудиторська служба виявила у роботі НАК “Нафтогаз” порушення, внаслідок яких державний бюджет України недоотримав понад 75 млрд гривень. Про це пише “Економічна правда“.

“Згідно з процедурою опрацювання висновків, “Нафтогаз” мав час для вивчення документу та на подання зауважень до викладених в акті ревізії фактів, що у підсумку й зробив.

Частина з них була врахована, однак навіть з урахуванням цього, цифри, які невдовзі будуть офіційно оприлюднені, буде важко пояснити суспільству”, – йдеться в повідомлені.

Зокрема, усі порушення стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів та зводяться до чотирьох груп:

  1. Нарахування резерву сумнівних боргів при не затвердженому фінансовому плані на 38,4 млрд гривень. За словами експертів, компанія не сплатила дивідендів на суму 35,3 млрд гривень;
  2. Порушення в “Укртрансгазі” на 37,3 млрд гривень та як наслідок 35,1 млрд гривень не сплачених дивідендів;
  3. Заниження доходів через не показ у їх складі штрафів, пені та неустойки за рішенням судів (2,9 млрд гривень);
  4. У 2016-2018 роках “Нафтогаз” не підписав акти з реалізації блакитного палива, таким чином не сплативши за 2018 рік 2,1 млрд гривень дивідендів.
Новини за темою: Коронавірус підступив до НАК “Нафтогазу”: Коболєв заявив про свою хворобу

Нагадаємо, раніше українська газопостачальна компанія “Нафтогаз” оприлюднила ціну на газ для населення у жовтні. Так, для користувачів, які купують газ за тарифом “Місячний”, вартість блакитного палива становитиме 4,7 грн/куб. м із ПДВ. Вартість розподілу газу враховується окремо.

Джерело: https://zik.ua/news/crime/zbytky_dlia_derzhbiudzhetu_audyt_naftohazu_vyiavyv_porushen_na_ponad_75_mlrd_hryven_982812

Залишити відповідь