Пт. Жов 23rd, 2020

Запорізьких депутатів можуть притягнути до відповідальності через розкрадання бюджетних коштів

Поділіться записом
У поліції порушили справу щодо можливого розкрадання держкоштів запорізькими депутатами
Фото з відкритих джерел

Депутати Запорізької міської та обласної рад будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі повідомили активісти ГО “Рух справедлива Україна“, додавши в підтвердження витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно оприлюдненого витягу, за заявою ГО “Рух справедлива Україна”, 02.10.2020 року Національною поліцією було внесено до ЄРДР відомості про вчинення депутатами Запорізької міської та обласної рад кримінального правопорушення, відповідальність за яке встановлена частиною 4 статті 190 Кримінального кодексу України, яке полягає у систематичному заволодінні шляхом обману бюджетними коштами, виділеними з місцевих бюджетів у 2016-2018 роках.

Активісти виразили велику подяку журналістам 5-го каналу передачі “Особливий погляд”, які провели своє розслідування та, поміж інших, висвітлили факти розкрадання коштів з депутатських фондів Гришиним та Прасолом.

Окрім того, активісти висловили подяку ГО “Народний захист”, якими було проведено ретельне дослідження та співставлення фактів виділення матеріальної допомоги депутатами Запорізької міської та обласної рад, і якими було встановлено, що одна особа могла отримувати виплати до 44 разів. 

“От тільки “отримувачі допомоги” про неї дізнались тільки від журналістів…Не дивно, що такі махінації вони назвали наживою на крові”, – зазначили активісти.

За словами журналістів-розслідувачів та активістів, сума потенційно вкрадених грошових коштів складає понад 181 млн. грн. Також активісти зазначили, що серед депутатів-махінаторів особливо виділяються депутат Запорізької обласної ради Ярослав Гришин, якому закидається організація злочину та Михайло Прасол, депутат Запорізької міської ради. Оскільки, ТОВ “Міжнародна юридична фірма “Ярослав Гришин та партнери”, власником якої є Ярослав Гришин, здійснювала підготовку всієї документації, що також підтверджується оприлюдненими журналістами матеріалами електронного листування.


Фото з відкритих джерел

Нагадаємо, нещодавно громадські організації виявили масштабні зловживання депутатськими повноваженнями у Запорізькій області. Йдеться про схему розкрадання коштів, які були призначені на допомогу малозабезпеченим особам. Схема здійснювалась через підроблення заяв осіб, що потребують матеріальної допомоги. Однак, після прийняття рішення про виділення коштів депутатами обласної та міської рад, гроші отримували особи, які підпорядковані депутатам-керманичам злочинної оборудки. 

Джерело: https://zik.ua/news/crime/zaporizkykh_deputativ_mozhut_prytiahnuty_do_vidpovidalnosti_cherez_rozkradannia_biudzhetnykh_koshtiv_982602

Залишити відповідь