Вт. Гру 1st, 2020

В Українській таксомоторній асоціації заявили про незахищеність пасажирів нелегальних таксі

Поділіться записом
Штраф за перевезення пасажирів без патенту пропонується ввести у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів
depositphotos.com

Немає жодного судового прецеденту, коли пасажир такого таксі міг би захистити свої права, каже Андрій Антонюк

Дорожньо-транспортні пригоди за участю таксі, в яких травмуються і гинуть пасажири, відбуваються у Києві майже щоденно. Проте в Україні немає жодного прецеденту, де суд визнав би людину, яка їхала у нелегальному таксі і потрапила у ДТП, що у неї є хоч якісь права.

Про це в ефірі програми “Деталі дня” на телеканалі ZIK під час включення заявив  голова Української таксомоторної асоціації Андрій Антонюк.

“Усі ці інтернет-додатки, кожен із них заявляє, що ніякими службами таксі вони не є. Кожному пасажиру вони одразу на своїй сторінці перед тим, як давати послуги, заявляють, що вони ні за що не відповідають, вони не є перевізниками, і навіть якщо пасажирові буде загрожувати що-небудь, ці компанії не повинні і не будуть вживати ніяких заходів. Тут у цієї медалі є дві сторони. Перше – це те, що пасажир погоджується сам на те, що позбавлений будь-яких прав. Друге, це те, що наша держава дозволяє так вчиняти стосовно наших громадян, що людей можуть возити наркомани, люди, які мають кримінальне минуле”, – зазначив Андрій Антонюк.

Новини за темою: Смертельна ДТП у Києві: Геращенко закликав нардепів прийняти закон про жорсткий контроль за часом роботи таксистів

Голова Української таксомоторної асоціації продовжив: “Ці ж компанії створюють такі умови, що водії для того, щоб заробити якісь гроші, встановлюється норма у Києві не менше 80 замовлень за тиждень, а це треба працювати людині по 16-18 годин за кермом”.

Експерт резюмував: “Чому така є ситуація? Бо є вседозволеність. Поки нелегалів поліція не буде карати, будуть гинути люди і страждати”.

Андрій Антонюк зауважив, що пасажир, який потрапив у ДТП, їдучи у таксі, не може у суді захистити свої права, оскільки суд не бере до уваги СМС-повідомлення від операторів, адже єдиним доказом поїздки є чек.

“І в нас жодного немає судового прецеденту, де би навіть суд визнав людину, яка їхала у нелегальному таксі, що у неї є хоч якісь права”, – зазначив Андрій Антонюк.

Нагадаємо, сьогодні, 13 листопада, у Києві на Кільцевій сталася ДТП, під час якої водій таксі влетів у зупинку громадського транспорту. За попередніми даними, чоловік, який був за кермом таксі, заснув.

У Києві правоохоронці затримали таксиста, який вранці в’їхав у зупинку громадського транспорту й збив на смерть двох жінок.

Джерело: https://zik.ua/news/crime/v_ukrainskii_taksomotornii_asotsiatsii_zaiavyly_pro_nezakhyshchenist_pasazhyriv_nelehalnykh_taksi_987112

Залишити відповідь