Пн. Жов 26th, 2020

В Україні затримали іноземних неонацистів, які вербували громадян

Поділіться записом

Протиправну діяльність зловмисники здійснювали у Києві, Харкові та Львові

Служба безпеки України запобігла спробі створення осередку міжнародного неонацистського угруповання, яке причетне до вчинення у різних країнах світу терористичних проявів на расовому ґрунті. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Згідно з повідомленням, спецслужби встановили двох іноземних громадян, які прибули в Україну для вербування місцевих жителів до лав екстремістів. Свою протиправну діяльність вони здійснювали у Києві, Харкові та Львові.

Як зазначається, зловмисники підготували відеоролик, в якому пропагували ідеї неонацизму і закликали громадян до вчинення особливо тяжких злочинів, у тому числі вбивств і терактів. Для поширення цього відео були залучені учасники спеціалізованих спільнот у соцмережах.

Крім того, іноземці намагалися вступити до одного з українських військових підрозділів для здобуття бойового досвіду, який планували використовувати у протиправній діяльності.

На підставі положень Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” винесено рішення про примусове повернення вербувальників до країни походження з подальшою забороною в’їзду в Україну терміном на три роки.

Новини за темою: У Львівській області неонацисти погрожували православному священнику

Нагадаємо, раніше член Палати Громад парламенту Великої Британії Деббі Абрахамс направила письмовий запит до Міністра закордонних справ і у справах Співдружності Венді Мортон щодо того, як вона оцінює поточний рівень насильницького екстремізму в Україні з боку прихильників ідей переваги білих. 

Джерело: https://zik.ua/news/crime/v_ukraini_zatrymala_inozemnykh_neonatsystiv_iaki_verbuvaly_hromadian_983040

Залишити відповідь