16.10.2021

У Львівській області більшість держустанов можуть залишитися без опалення: Що сталося

Засідання Львівської обласної комісії ТЕБ і НС
Львівська ОДА

Обласна комісія ТЕБ та НС визнала проблему надзвичайною ситуацією техногенного характеру

У Львівській області більшість бюджетних установ, які використовують газ для опалення та гарячої води, досі не уклали договорів на постачання природного газу і тому залишаться без тепла. Під час засідання обласної комісії ТЕБ та НС цю проблему визнали надзвичайною ситуацією техногенного характеру регіонального рівня, передає пресслужба Львівської ОДА.

Як зазначається, на території Львівщини працює 825 бюджетних установ, які споживають газ для власних потреб. У них є понад 4 тис. пунктів обліку природного газу, з яких на сьогодні включені лише 986, що складає 23,4%.

“Враховуючи тривалість проведених торгів в системі Прозоро та їх незавершення в частині визначення переможців як через відсутність достатньої кількості учасників, так і через значні коливання ціни на газ, маємо таку складну ситуацію у бюджетній сфері”, – сказав керівник департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської ОДА Богдан Кейван.

У комісії наголосили, що ситуація з відсутністю опалення у бюджетних установах є небезпечною для здоров’я населення та збитками, які вона може спричинити.

Новини за темою: Міністр енергетики дав прогноз щодо проходження опалювального сезону в Україні

“Зараз ми бачимо, що лише четвертина бюджетних користувачів природного газу провели всі необхідні дії, відтак ситуація, яка склалася, може призвести до того, що ми не увійдемо в опалювальний сезон своєчасно і на належному рівні і це свою чергою може серйозно позначитись на здоров’ї, житті мешканців області”,- зауважив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний.

Повідомлення про виникнення надзвичайної ситуації у зв’язку із відсутністю постачання природного газу бюджетним установам на осінньо-зимовий період 2021-22 років департамент з питань цивільного захисту ЛОДА подав до ДСНС, для прийняття остаточного рішення щодо визначення рівня надзвичайної ситуації.

Новини за темою: Борги за газ, запас вугілля та аварії тепломереж: Головні проблеми в регіонах перед початком опалювального сезону

Нагадаємо, раніше заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк повідомляла, що з понеділка, 11 жовтня, у місті розпочнеться опалювальний сезон. Тепло мали почати подавати до усіх категорій споживачів – школи, садочки, лікарні і населення.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/u_lvivskii_oblasti_bilshist_derzhustanov_mozhut_zalyshytysia_bez_opalennia_shcho_stalosia_1014554

Залишити відповідь