Чт. Гру 3rd, 2020

Смерть під стінами лікарні: Лікар-кардіолог вказала на проблеми з отриманням медпомоги через децентралізацію

Поділіться записом
Катерина Амосова

Потрібно розслідувати всі випадки, коли пацієнтам не надають допомогу

Такі випадки, як смерть жінки у Боярці під стінами лікарні, – це дезінтеграція системи охорони здоров’я і результат децентралізації.

Про це в ефірі ток-шоу “COVID-19: підтримуємо один одного” на телеканалі ZIK заявила лікар-кардіолог Катерина Амосова.

Катерина Амосова прокоментувала інцидент, який трапився у Боярці, що на Київщині, де під відділенням реанімації померла 53-річна Світлана Гончар. Попри симптоми інсульту у жінки, медики відмовилися її госпіталізувати та не надали вчасно медичну допомогу.

Зокрема, вона зазначила, що ситуація є жахливою і свідчить про дезінтеграцію системи охорони здоров’я України.

“Це результат децентралізації, де немає відповідального. Відповідальні всі сконцентрувалися у своєму районі і області. І мають бути перевірки – внутрішні і зовнішні аудити. Це система контролю якості, система ІСО. Я з цим працювала. І всі випадки мають бути розслідувані не тільки на рівні внутрішньої лікарні, де померли пацієнти, а на рівні їхніх адміністрацій – в клініко-експертній комісії Міністерства охорони здоров’я, як це було раніше”, – підкреслила Катерина Амосова.

З її слів, проблеми із викликами так званої швидкої допомоги, – це наслідок реформи Богатирьової, коли за західним стандартом розділили екстрену допомогу для вмираючих, яка має приїжджати за 10 хвилин, від невідкладної, яку по законах, які діють в Україні, мають надавати сімейні лікарі.

“Але ніхто не подумав, що вони мають це робити 24 години і 7 днів на тиждень. І поліклініка має виділяти чергових. На заході це вирішується тим, що є такі офіси, де чергують сімейні лікарі, куди пацієнти самостійно добираються і їм там надають допомогу. У нас це вирішує хто як може. Це повний безлад. Це невирішена проблема”, – акцентувала професор.

Підсумовуючи, Катерина Амосова зазначила, що сьогодні екстрена медична допомога в Україні – це комунальні, неприбуткові підприємства, і лише з цього формулювання починаються проблеми у системі охорони здоров’я.

Новини за темою: Померла теща Порошенка, яка хворіла на COVID-19

Нагадаємо, під Києвом у Боярці лікарі не прийняли 53-річну пацієнтку, у якої стався інсульт. Вони заявили, що в них немає місць. Натомість  лікарі швидкої допомоги пів години намагалися реанімувати пацієнтку прямо в старій машині за допомогою масажу серця та адреналіну. Але безуспішно. Жінка померла фактично під стінами реанімації.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/smert_pid_stinamy_likarni_likar_kardioloh_vkazala_na_problemy_z_otrymanniam_medpomohy_cherez_detsentralizatsiiu_987866

Залишити відповідь