Пт. Жов 30th, 2020

Росія вийшла з консультаційної групи щодо катастрофи MH17

Поділіться записом
Авіакатастрофа МН17 над Донбасом сталася 17 липня 2014 року


Фото з відкритих джерел

У МЗС РФ зазначили, що таке рішення пов’язане з поданням Нідерландами позову проти Росії до ЄСПЛ

Російська Федерація вийшла з консультаційної групи з розслідування авіакатастрофи малазійського літака Boeing рейсу MH17 в Україні, в яку входять Нідерланди та Малайзія. Причиною названо поведінка Нідерландів щодо росіян в цій справі, передає пресслужба Міністерства закордонних справ РФ.

Згідно з повідомленням, у заяві згадується липневе рішення Нідерландів подати позов проти Росії до Європейського суду з прав людини у зв’язку зі збитим над Донбасом літаком рейсу МН17. У російському МЗС це поведінка назвали “недружнім”.

“Подібні недружні дії Нідерландів позбавляють сенсу продовження тристоронніх консультацій і нашої участі у них. Відповідальність за зрив тристоронніх консультацій, таким чином, повністю лежить на офіційній Гаазі”, – зазначили у відомстві.

Уряд Росії переконаний, що влада Нідерландів у рамках розслідування катастрофи MH17 захищає свої політичні інтереси.

“Вважаємо, що ігноруючи будь-які доводи і нашу готовність до діалогу, Нідерланди переслідують виключно кон’юнктурні політичні інтереси, безсоромно прикриваючись необхідністю захисту прав близьких жертв авіакатастрофи.

Зі свого боку, залишаючись прихильними до положень резолюції РБ ООН 2166, ми маємо намір продовжити взаємодію з компетентними органами Нідерландів, в тому числі в справі дослідження питання про незакриття Україною свого повітряного простору для польотів цивільних літаків над зоною збройного конфлікту над Донбасом, але робити це будемо вже в інших форматах”, – підкреслили в МЗС Росії.

Новина доповнюється…

Джерело: https://zik.ua/news/world/rosiia_vyishla_z_konsultatsiinoi_hrupy_shchodo_katastrofy_mh17_983752

Залишити відповідь