Вт. Гру 1st, 2020

Російське ГРУ курувало медіапроєкт, який поширював фейки про MH17, – розслідування

Поділіться записом
MH17. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Полковник ГРУ організовував поїздки в “ЛНР” для зйомок фільму про катастрофу

Головне розвідувальне управління Росії координувало діяльність медіапроєкту Bonanza Media, який поширював фейки про збитий на Донбасі малайзійський рейс MH17. Про це йдеться в спільному розслідуванні The Insider і Bellingcat.

Зазначається, що Bonanza Media – це проєкт колишньої співробітниці телеканалу RT Яни Єрлашової і голландського блогера Макса ван дер Верффа, який розповсюджує фейки про катастрофу рейсу MH17 у 2014 році. Зокрема, під цим брендом було випущено кілька фільмів про катастрофу та опубліковано секретні документи з архівів Об’єднаної слідчої групи.

Як виявилося, діяльність медіапроєкту курував полковник ГРУ Сергій Чебанов. За даними журналістів, саме він на початку січня 2020 року організував поїздку Єрлашової до так званої “ЛНР” для зйомок фільму про катастрофу. Також вона погоджувала з військовослужбовцем текст тизера до іншого фільму про трагедію та матеріал щодо судового процесу в цій справі.

Відомо, що в лютому поточного року Bonanza Media оприлюднило закриті матеріали кримінальної справи про авіакатастрофу. На ці матеріали згодом посилався прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, який заявив про підтвердження російської позиції з приводу непричетності російського “Бука” до катастрофи літака. Проте насправді в оприлюднених документах таких тверджень не було.

Новини за темою: Справа MH17: На суді показали відео Пулатова, у якому він заперечує свою провину

Нагадаємо, сьогодні, 12 листопада, в Нідерландах продовжилося судове засідання у справі катастрофи малайзійського літака рейсу МН17 над Донбасом. Передбачається, що 25 листопада суд вирішить, які запити у слуханні приймати, а які відхилити.

Джерело: https://zik.ua/news/world/rosiiske_hru_kuruvalo_mediaproiekt_iakyi_poshyriuvav_feiky_pro_mh17__rozsliduvannia_986952

Залишити відповідь