Сб. Жов 24th, 2020

Пішов із життя відомий український мовознавець Олександр Пономарів

Поділіться записом
Олександр Пономарів
Фото з відкритих джерел

Науковець кілька днів не дожив до свого 85-річчя

Вранці 14 жовтня у 84 роки помер доктор філологічних наук, професор Олександр Пономарів. Про це повідомляє “BBC Україна” з посиланням на дружину науковця.

Зазначається, що останнім часом професор серйозно хворів, оскільки мав перелом хребця. 17 жовтня вченому мало виповнитися 85.

Як повідомив директор Інституту журналістики КНУ Володимир Різун у коментарі “Громадському”, Пономарів рік провів лікарні. “У нього був перелом, він уже рік лежав у лікарні і був у не дуже гарному стані”, – сказав Різун.

Олександр Пономарів перекладав на українську із новогрецької та п’яти слов’янських мов. Учений був одним із найактивніших членів товариства “Просвіта” та Правописної комісії, яка “виправляла” зрусифіковану українську мову. Також чоловік понад 40 років викладав у Київському національному університеті ім. Шевченка, більшість часу – на факультеті журналістики КНУ, який згодом став Інститутом журналістики.

Відомо, що похорони науковця відбудуться в суботу, 17 жовтня. Додаткова інформація про час і місце прощання з’явиться на сайті навчального закладу.

Новини за темою: Помер військовий, який підпалив себе на Майдані Незалежності у Києві

Нагадаємо, наприкінці червня стало відомо про госпіталізацію у важкому стані відомого українського філолога Олександра Пономаріва. Тоді повідомлялося, що науковець впав і зламав хребет, а лікування потребувало значних коштів.

Джерело: https://zik.ua/news/crime/pishov_iz_zhyttia_vidomyi_ukrainskyi_filoloh_oleksandr_ponomariv_983667

Залишити відповідь