Пт. Жов 30th, 2020

Навіть, якщо у лікарнях будуть вільні ліжкомісця, хворих на COVID-19 не буде кому лікувати, – епідеміолог

Поділіться записом

Телеканал ZIK

Українські медики, які працювали безперервно все літо, втомилися, і з чистим ентузіазм ніхто працювати не буде

Найближчим часом ми побачимо, що в Україні просто не буде кому надавати медичну допомогу хворим з COVID-19. Навіть, якщо будуть вільні ліжкомісця.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі  ZIK заявив епідеміолог Андрій Александрін.

Він зауважив, що вже сьогодні у деяких великих містах завантаженість ліжок, які відведені під прийом важких хворих на COVID-19, становить 70%, а медична система через велику кількість нових хворих не витримує напливу і посинає давати “збої”.

Окрім цього епідеміолог звернув увагу на проблему із забезпеченням лікарів, зокрема, фінансами.

“Зараз ми бачимо, що система охорони здоров’я, зокрема медичні працівники, почали знову стикатися з проблемою, коли вони дуже довго чекають результатів досліджень на COVID-19 і система, яка на сьогоднішній день не витримує такого напливу, вже починає давати збої. Тому далі ми будемо бачити лише погіршення ситуації. Але найважливіший момент, про що сьогодні мало говорять, – медичні працівники, які надають медичну допомогу пацієнтам з коронавірусом, вони вже на грані вигорання. Медикам не доплачують обіцяні гроші, надбавки, буквально вчора у соцмережах вибухнула хвиля негативу, коли медики отримали зарплати, але їх в черговий раз обдурили”, –  зауважив Андрій Александрін.

Новини за темою: ВООЗ прогнозує в Україні до 9 тис. нових випадків коронавірусу на день

Ще однією проблемою, з якою стикнулися сьогодні медики, додав епідеміолог, – фізична завантаженість.

“Медики вже дійсно втомилися. Вони працювали влітку безперервно. А зараз, коли йде черговий наплив хворих на коронавірус, повірте мені, що ніхто чистим ентузіазм довго працювати не буде. Тому найближчим часом ми побачимо, що просто не буде кому надавати медичну допомогу. Навіть, якщо будуть вільні ліжкомісця, то для цих ліжок потрібні ще й медичний і обслуговуючий персонал, який буде доглядати за хворими на коронавірус. Тому я звертаюся до всього населення, що не потрібно ігнорувати фізичне дистанціювання, не потрібно ігнорувати носіння масок, особливо – в закритих приміщеннях, де є велика кількість людей. Часто і якісно  мийте руки і постійно провітрюйте приміщення”, – додав епідеміолог.

Новини за темою: Другий день поспіль антирекорд щодо коронавірусу: В Україні за добу підтвердили 4069 заражень

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що до кінця вересня – початку жовтня в Україні очікується близько трьох тисяч випадків коронавірусу COVID-19 щодня.

Крім того повідомлялося, що у Раді національної безпеки та оборони готуються до істотного зростання захворювань на коронавірус в Україні. За її прогнозами 25 жовтня кількість хворих може становити близько 360 тис. осіб.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/navit_iakshcho_u_likarniakh_budut_vilni_lizhkomistsia_khvorykh_na_covid_19_ne_bude_komu_likuvaty__epidemioloh_982338

Залишити відповідь