Сб. Чер 12th, 2021

Із України намагалися вивезти золоті артефакти часів Скіфської доби. Фото

Після розслідування коштовності передадуть до Музейного фонду України

В Україні припинили спробу незаконного вивезення за кордон культурних артефактів часів Скіфської доби. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора

Згідно з повідомленням, посередник на замовлення європейських клієнтів домовився з кур’єром, який мав вивезти золоті прикраси через пункт пропуску “Ягодин”.

Саме під час проходження митного контролю в особистих речах кур’єра виявили приховані 11 підвісок часів Скіфської доби, виготовлених з жовтого та білого золота.

Новини за темою: Понад 100 ящиків: Із Румунії в Україну намагалися вивезти арсенал зброї

Як зазначається, вилучені ювелірні вироби є унікальними і становлять культурну та історичну цінність для країни, а їхнє вивезення повинно відбуватись згідно із Законом України “Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей” та з дозволу відповідного центрального органу виконавчої влади.

Наразі проводяться слідчі дії та оперативні заходи для встановлення всіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення (ч. 2 ст. 15, ч.1 ст. 201 Кримінального кодексу).

Новини за темою: Скіфське золото: Стало відомо, коли апеляційний суд Амстердама винесе рішення

Нагадаємо, раніше в Україні викрили угруповання, що займалося контрабандою культурних цінностей до ЄС і хотіло вивезти з території країни коштовностей майже на один мільйон доларів.

Джерело: https://zikua.tv/news/crime/v_ukraini_pereshkodyly_sprobi_vyvezennia_zolota_skifskoi_doby_1004064

Залишити відповідь