06.12.2021

Житлова програма для медиків: На яких умовах в Україні можна придбати житло в лізинг

Українським медпрацівникам пропонують купувати житло в лізинг під 5%

Топ-новина
Топ-новина

Фото з відкритих джерел

Днями Міністерство охорони здоров’я та ПрАТ “Укрфінжитло” підписали договір, відповідно до якого медичні працівники зможуть придбати житло на умовах фінансового лізингу. Однак є декілька умов як для осіб, які хочуть скористатися програмою, так і для житла.

Детальніше про умови придбання житлових приміщень в лізинг розповідаємо далі.

Нова програма доступного житла

У вівторок, 16 листопада 2021 року, в Міністерстві фінансів України був підписаний договір між ПрАТ “Укрфінжитло” та Міністерством охорони здоров’я з метою реалізації механізму забезпечення медичних працівників України житлом на умовах фінансового лізингу. Це перша угода між “Укрфінжитло” і МОЗ.

Міністр фінансів України Сергій Марченко розповів про програму: “Угода дозволить працівникам медичної сфери, які отримують заробітну плату з бюджету, придбати житло в лізинг під 5%”.

За його словами – це лише старт таких програм. Мінфін буде ініціювати підписання угод з усіма відомствами, щоб працівники бюджетної сфери – медики, військові, поліцейські, вчителі, які отримують зарплату нижче ринкової, мали можливість придбати житло на пільгових умовах. “У короткостроковому періоді заплановано придбати 12 тис. квартир для подальшої передачі їх у фінансовий лізинг”, – підсумував Сергій Марченко.

Новини за темою: В Україні знизилися ставки за кредитами на житло

Що відомо про умови програми

Придбати житло у рамках програми можуть громадяни України, які отримують заробітну плату коштом державного бюджету або місцевих бюджетів, а також особи, відомості про яких внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Однією з умов є робота на поточному місці не менше 6 місяців.

Серед інших умов:

 • відсоткова ставка по програмі лізингу – 5% річних;
 • авансовий внесок по лізинговій угоді – 0%;
 • строк угоди – до 20 років.

Найбільш важлива перевага програми – це фіксована ставка на весь період дії договору, яка не залежить від жодних зовнішніх обставин.

Додаткові вимоги:

 • обмеження по максимальному середньомісячному доходу сім’ї в залежності від середньомісячної заробітної плати в регіоні;
 • у членів сім’ї заявника немає у власності нерухомості (крім розташованої на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей) або сім’я потребує покращення житлових умов (площа нерухомості у власності менша ніж 20 кв.м на одного члена сім’ї).

В рамках програми сім’я – це чоловік, дружина, їх неповнолітні діти.

Яке житло можна придбати

Житло можна отримати через Орган забезпечення житлом, яким може бути відповідний орган виконавчої влади.


Фото з відкритих джерел

До житлового приміщення, яке можна взяти в лізинг, також прописано кілька вимог:

 • вік житла до 20 років або його реконструкцію (капітальний ремонт) було здійснено не раніше ніж за десять років до укладення договору фінансового лізингу;
 • нормативна площа житла – до 21 кв.м на одного члена сім’ї, для сім’ї з однієї або двох осіб – це 52.5 кв.м;
 • нормативна вартість одного квадратного метра квартири яку можна придбати, залежить від вартості спорудження житла, що визначається Мінрегіоном, помноженої на підвищуючий коефіцієнт в залежності від населеного пункту (до прикладу, сьогодні для Києва та прилеглих населених пунктів (до 30 км від границі міста) вона складає майже 30 тисяч гривень).
Новини за темою: Уряд дозволив призначати субсидії тим, хто отримав житло за бюджетні кошти

Що передбачає лізинг

Лізинг (оренда, майновий найм) – вид фінансових послуг, форма фінансової оренди для придбання основних засобів підприємствами та інших товарів фізичними і юридичними особами.

Фінансовий лізинг – це угода, відповідно до якої лізингоотримувач користується власністю протягом певного терміну та має право викупити його. Особа покриває різницю між загальною сумою виплат та вартістю предмету. За допомогою цього виду оренди можна купити нерухомість, будь-який вид транспорту, виробниче обладнання, електротехніку тощо.

Лізинг має кілька переваг, що робить його привабливим для користувачів:

 • Початкова сума набагато нижча, ніж під час оформлення кредиту. Як правило, всі платежі (реєстраційні та страхові) розподіляються на весь термін. Нотаріальне оформлення необов’язкове.
 • Лізингоотримувач не повинен вносити залог.
 • Рішення щодо лізингу приймаються швидше, ніж під час видачі кредиту.
 • Майно передається у користування одразу після оформлення документів.
 • Відповідальність за ремонт обладнання лягає на лізингодавця.
 • Після закінчення терміну не обов’язково викупати майно.
 • Лізингові платежі та терміни виплат обговорюються з самого початку та залишаються незмінними протягом всього періоду. Такі умови допомагають уникнути непередбачуваних витрат.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, анонсована програма для медиків – це можливість взяти житло в лізинг і, сплачуючи суму звичайної оренди, через певний час отримати право власності на помешкання.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/article/zhytlova_prohrama_dlia_medykiv_na_iakykh_umovakh_v_ukraini_mozhna_prydbaty_zhytlo_v_lizynh_1017757

Залишити відповідь