Пт. Лют 26th, 2021

Зеленський ввів у дію рішення РНБО про нейтралізацію загроз в атомній енергетиці

Поділіться записом
Володимир Зеленський
Фото з відкритих джерел

Рішення передбачає низку доручень уряду

Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України “Про заходи з нейтралізації загроз у сфері атомної енергетики і промисловості”, згідно з яким передбачається низка доручень Кабінету міністрів. Відповідний указ оприлюднено на сайті Офісу президента.

Зазначається, що тепер Кабмін має впродовж місяця внести на розгляд Верховної ради законопроєкт про механізми забезпечення регулювальними потужностями під час введення в експлуатацію об’єктів електроенергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел.

Також до 1 липня має бути поданий законопроєкт про затвердження нової Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами. Крім того, має передбачатися встановлення й визначення особливого статусу зони спеціального промислового використання на території Зони відчуження.

Новини за темою: Україна вийде з угоди СНД про використання атомної енергії в мирних цілях

Водночас уряд має здійснювати супровід у парламенті проєкту закону про статут охорони Національною гвардією ядерних установок, матеріалів, радіоактивних відходів, а також низки документів, спрямованих на врегулювання ситуації на оптовому ринку електроенергії.

Рішенням РНБО доручено й вживання заходів щодо завершення будівництва та введення в експлуатацію першого пускового комплексу централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій.

А для стабілізації роботи ринку електричної енергії до 1 квітня мають бути розроблені інструменти стимулювання суб’єктів господарювання, які виробляють електроенергію з альтернативних джерел. Ідеться про вироблення електроенергії із сонячного випромінювання та з енергії вітру, крім генерувальних установок приватних домогосподарств.

Новини за темою: У Чорнобильській зоні завершується будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський провів нараду щодо ліквідації надзвичайної ситуації в окремих регіонах, яка виникла через погіршення погодних умов та снігопад. Очільник держави доручив модернізувати старі електромережі.

Джерело: https://zik.ua/news/politics/zelenskyi_vviv_u_diiu_rishennia_rnbo_pro_neitralizatsiiu_zahroz_v_atomnii_enerhetytsi_994773

Залишити відповідь