Пт. Чер 25th, 2021

Збільшення норм газу та відмова в наданні субсидії: Як пропонують прискорити встановлення повного обліку блакитного палива

Топ-новина
Топ-новина
Газовий лічильник. Фото: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Перегляд норм споживання газу призведе до збільшення вартості блакитного палива в помешканнях без лічильників

Питання впровадження 100% обліку природного газу в Україні розглядається не перший рік. Близько 25% житлових приміщень, у яких використовується блакитне паливо, не обладнані лічильниками газу. Передбачалося, що прилади обліку встановлять у всіх приміщеннях до 1 січня 2021 року, однак граничний період відтермінували.

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає пришвидшення встановлення 100% обліку газу.

Які зміни прописані в проєкті закону та як вони вплинуть на вартість блакитного палива розповідаємо далі.

Хто та як має встановлювати лічильники газу

Відповідно до оновленого українського законодавства, усі помешкання, де використовується газ, мають бути обладнані приладами обліку блакитного палива. Кінцевий термін обов’язкового встановлення газових лічильників для населення подовжили на два роки – до 1 січня 2023 року. Раніше був встановлений термін обладнання суб’єктами господарювання газовими лічильниками до 1 січня 2021 року.

Оплачувати установку лічильників повинні саме облгази. Повідомлялося, що тариф на розподіл газу вже охоплює витрати облгазу на установку лічильників. У 2020 році на ці цілі повинно було йти 4,5 грн з кожних 100 гривень, які сплачувалися за доставку газу.

Однак, не виключено, що українцям доведеться власним коштом обладнати своє помешкання лічильниками, щоб не переплачувати за газ.

Новини за темою: Без фіксованої ціни: Чому зростають тарифи на газ в Україні та скільки платитимемо у червні

Ймовірний перегляд норм споживання газу

В Україні 25% помешкань ще не обладнані лічильниками газу, і процес, виходячи з перенесення термінів встановлення 100% обліку газу, гальмується. Щоб швидше вирішити питання повного обліку блакитного палива в Україні, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №5507-1 про внесення змін до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу” (щодо вдосконалення обліку природного газу).

Серед головних новацій запропонованого документу – збільшення норм блакитного палива для споживачів, житло яких не обладнане лічильниками.

“Встановлення Кабінетом Міністрів України економічно необґрунтованих показників норм споживання природного газу у абонентів, які не мають індивідуальних вузлів обліку природного газу (ВОГ) не тільки не стимулювали абонентів до їх встановлення, а, навпаки, призвели до того, що, починаючи з 2014 року встановлення індивідуальних лічильників фактично припинилося”, – значиться в пояснювальній записці до проєкту закону.

Тож, проєктом закону передбачено встановлення наступних норм споживання газу на 1 людину на місяць:

Плита газова за наявності централізованого постачання гарячої води:

  • квітень-вересень – 5,2 куб.м (чинні – 3,28 куб.м);
  • жовтень-березень – 12 куб.м (чинні – 3,28 куб.м).

Плита газова у разі відсутності централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівача:

  • квітень-вересень – 7,1 куб.м (чинні – 5,39 куб.м);
  • жовтень-березень – 12 куб.м (чинні – 5,39 куб.м).

Плита газова та газовий водонагрівач:

  • квітень-вересень – 16,3 куб.м (чинний – 10,49 куб.м);
  • жовтень-березень – 27 куб.м (чинний – 10,49 куб.м).

Варто зазначити, що на вказані норми споживання газу нараховується щомісячна оплата блакитного палива в залежності від кількості зареєстрованих осіб у помешканні. Також у разі відсутності гарячої води, навіть при наявності бойлера, за газ доведеться платити більше. Тож, перегляд норм призведе до збільшення плати за блакитне паливо.

До того ж, у проєкті закону значиться, що побутові споживачі природного газу (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за тарифом на розподіл природного газу.

А ось субсидіантам, які відмовляться від встановлення лічильників, з 1 січня 2023 року не будуть компенсувати використаний газ в обсязі встановлених соціальних нормативів.

Також пропонується дозволити фінансування встановлення лічильників газу із місцевих бюджетів. Наразі така норма заборонена чинним законодавством.

Новини за темою: Здорожчання опалення та мільярдні борги: До чого може призвести впровадження річного тарифу на газ

*****

Передбачається, що документ набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Однак до цього його має розглянути та ухвалити парламент, підписати голова Верховної Ради та президент України.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/article/zbilshennia_norm_hazu_ta_vidmova_v_nadanni_subsydii_yak_proponuiut_pryskoryty_vstanovlennia_povnoho_obliku_blakytnoho_palyva_1004246

Залишити відповідь