Нд. Лис 29th, 2020

Закон передбачає 7% ВВП на освіту, але з 2014 року витрачають 2,5-2,8%, – Журавський

Поділіться записом
Доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський
Фото з відкритих джерел

Політики повинні ставитися до освіти по-іншому, наголосив академік

Закон про освіту передбачає 7% ВВП на освітню галузь, але з 2014 року витрачають 2,5-2,8% ВВП.

Про це в ефірі ток-шоу “Ми всі – українці” на телеканалі ZIK заявив доктор юридичних наук, професор, академік Віталій Журавський.

Гість ток-шоу наголосив, що за Україну потрібно боротися, але це можна робити, коли вона буде освічена. А для того, щоб Україна була освічена, каже Віталій Журавський, політики повинні ставитися до освіти по-іншому.

“Що це означає? Закон про освіту передбачає 7% ВВП на освіту. Скільки витрачають? З 2014 року – 2,5-2,8%”, – сказав Віталій Журавський.

Гість студії продовжив: “Тепер беремо меморандум, який підписали керівники нашої держави, у тому числі Зеленського перший підпис, – “оптимізація шкіл”, а простою мовою це означає “скорочення шкіл”. Це означає скорочення вчительського арсеналу, особливо, у сільській місцевості. Половина людей живе у сільській місцевості, а якщо у селі немає школи, то село вмирає”.

Новини за темою: Куди звертатися, якщо в закладі освіти не дотримуються санітарних правил, – МОН

Академік зазначив, що раніше парламентарі з різних політичних сил, які працювали у комітеті з питань освіти одностайно вимагали збільшення видатків на освіту, проте чинні нардепи з профільного комітету вимагають їх зменшити.

“Ось вам і ставлення, ставлення до освіти, це ставлення влади!” – резюмував гість ток-шоу.

Як повідомляли раніше, Міністерство освіти і науки затвердило умови вступної кампанії на 2021 рік, які передбачають проведення основного етапу кампанії у липні наступного року.

Читайте також: “Міністр зламався”: Під Офісом Зеленського відбувся “Бій за освіту” через діяльність Шкарлета“.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/zakon_peredbachaie_7_vvp_na_osvitu_ale_z_2014_roku_vytrachaiut_25_28__zhuravskyi_985479

Залишити відповідь