20.10.2021

Вартість газу в Україні: Скільки коштуватиме блакитне паливо в жовтні та чого очікувати далі

Експерти не виключають підвищення вартість блакитного палива в опалювальному сезоні

Топ-новина
Топ-новина

Фото з відкритих джерел

Місяць від місяця ціни на газ в Україні зростають, а в жовтні деякі компанії постачатимуть блакитне паливо вартістю понад 30 грн. При цьому річний тариф залишатиметься на визначеному рівні до травня 2022 року.

Детальніше про встановлену вартість енергоресурсу та ймовірне підвищення ціни в опалювальному сезоні розповідаємо далі.

Скільки коштуватиме блакитне паливо у жовтні

Компанії-постачальники газу оприлюднили вартість блакитного палива на жовтень. У деяких регіонах енергоресурс значно здорожчає.

Жовтневий тариф на рівні річного встановили наступні компанії:

Вартість блакитного палива нижче річного тарифу діятимуть в наступних компаніях:

 • ETG.UA” – 7,97 гривні за кубометр газу, річний тариф – 8,94 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 8,94 гривні за кубометр газу.
 • Галнафтогаз” – 7,99 гривні за кубометр газу, річний тариф – 10,99 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 7,99 гривні за кубометр газу.
 • Маргаз” – 8,79 гривні за кубометр газу, річний тариф – 9,75 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 8,75 гривні.
 • Чернівецька обласна енергопостачальна компанія” – 9,35 гривні за кубометр газу, річний тариф – 13,50 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 9,93 гривні за кубометр газу.

А за ціною, значно вищою річного тарифу, пропонують газ такі компанії:

 • Дніпропетровські енергетичні послуги” (YASNO) – 12 гривні за кубометр газу, річний тариф – 8,94 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 8,94 гривні за кубометр газу.
 • Київські енергетичні послуги” (YASNO) – 12 гривні за кубометр газу, річний тариф – 8,94 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 8,94 гривні за кубометр газу.
 • Донецькі енергетичні послуги” (YASNO) – 12 гривні за кубометр газу, річний тариф – 8,94 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 8,94 гривні за кубометр газу.
 • Волиньелектрозбут” – 12,98 гривні за кубометр газу, річний тариф – 7,99 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 12,98 гривні за кубометр газу.
 • Полтавагаз збут” – 19,80 гривні за кубометр газу, річний тариф – 9,99 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 9,99 гривні за кубометр газу.
 • Асканія енерджі” – 19,95 гривні за кубометр газу, річний тариф – 9,95 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 12,50 гривні за кубометр газу.
 • Енергія країни” – 31,06 гривні за кубометр газу, річний тариф – 11,22 гривні за кубометр газу, вереснева ціна – 20,96 гривні за кубометр газу.

До слова, ціни газопостачальники вказали без урахування вартості доставляння: за розподіл палива люди сплачують операторам газорозподільних мереж (облгазам) окремо, згідно з чинними тарифами на доставляння газу.

Новини за темою: В Україні діє непрозора формула формування ціни на газ, влада її має переглянути, – експерт

Як зміниться розрахунок за блакитне паливо

Кабінет міністрів затвердив основні напрями діяльності НАК “Нафтогаз України” на 2021 рік. Планується запровадити схему, за якою населення платитиме кожного місяця 1/12 від річного споживання. Про це йдеться у постанові від 27 вересня 2021 р. № 1011.


Фото з відкритих джерел

Одним із пунктів визначено “сприяння переходу на нову модель розрахунків побутових споживачів за природний газ, коли кожного місяця такий споживач сплачує 1/12 від очікуваної річної вартості спожитого газу, розрахованої відповідно до профілю споживання”.

Крім того, планується створення балансувальних груп для постачальників природного газу побутовим споживачам, учасники яких можуть придбавати газ у НАК “Нафтогаз України” в обсягах, достатніх для покриття відборів побутових споживачів, на недискримінаційних (рівних) умовах та за фіксованою ціною на період до 1 травня 2022 року.

Новини за темою: В Європі ціна газу за тисячу кубометрів сягнула 1100 доларів

Чи здорожчає газ в опалювальний сезон

Ціни на блакитне паливо в Європі сягнули понад 1000 доларів за 1 тис. кубометрів, і така ситуація вплине на вартість газу в Україні. Однак в Кабміні зазначили, що суми в платіжках не можуть бути більшими, ніж розраховано на основі річних тарифів на газ. А напередодні міністри зібралися на позачергове засідання, на якому обговорили питання газу, опалювального сезону й тарифів на комунальні послуги. Проте подробиць наразі немає.

А політичний експерт Юрій Корольчук зазначив, що в Україні й протягом опалювального сезону можуть підвищити ціни на газ. На це суттєво вплинуть високі ринкові ціни. За його словами, якби дійсно була орієнтація та прив’язка до європейських хабів, то ми б тоді мали ціну для населення і 20-25 тис. грн.

“Склалася наступна ситуація: “Нафтогаз” України продає їм газ за ціною 7400 грн за 1000 кубометрів, але це тільки на певний обсяг газу 60%, 40% вони мають докупити по ринковій ціні. Сьогодні на українській енергетичній біржі там уже ціна 23000-24000 грн, і звичайно це ляже ще в більше підвищення”, – зазначив експерт.

А дізнатися про думки пересічних громадян про вартість газу в жовтні можна за посиланням.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/article/vartist_hazu_v_ukraini_skilky_koshtuvatyme_blakytne_palyvo_v_zhovtni_ta_choho_ochikuvaty_dali_1013497

Залишити відповідь