Вт. Лип 27th, 2021

У липні Україна очікує на поставки 7 млн доз COVID-вакцини, – Ляшко

Віктор Ляшко
РБК-Україна

Наразі ситуація із захворюваністю залишається стабільною

Упродовж липня Міністерство охорони здоров’я розраховує отримати ще сім мільйонів доз вакцини від коронавірусу COVID-19. Про це заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко в ефірі телеканалу “Прямий”, повідомляє “Укрінформ“. 

“Впродовж липня ми очікуємо поставку ще близько 7 млн доз вакцини. Тому в принципі будемо робити все можливе, щоб наростити додаткові темпи, за вчора ми зробили майже 105 тисяч щеплень на добу, і це – не максимум спроможності нашої системи охорони здоров’я”, – розповів міністр.

Ляшко також уточнив, що наразі ситуація із захворюваністю на COVID-19 в Україні стабільна, але МОЗ вже готується до потенційного росту кількості хворих. 

Новини за темою: У приватних медзакладах продають вакцину Pfizer: МОЗ перевіряє інформацію

“Досить загрозлива ситуація сьогодні є в європейському регіоні у зв’язку з циркуляцією штаму “Дельта”. Зокрема, Велика Британія знову показала зростання і сьогодні перетнула позначку 30 тисяч, Іспанія перетнула 17 тисяч кількості випадків за день. Спалахи реєструються на Кіпрі, в Греції, і РФ. Тому ми уважно слідкуємо за цією ситуацією, і готуємося до потенційно можливого зростання захворюваності на коронавірусну хворобу”, – уточнив очільник МОЗ.

За словами Ляшка, дані з країн, де реєструється штам “Дельта”, свідчать про те, що вакциновані люди не так часто потрапляють у лікарні, також серед цієї групи менший відсоток інфікування.

Новини за темою: Данія надасть Україні 500 тис. доз вакцини від коронавірусу COVID-19

“Я аналізував дані щодо захворілих у Великій Британії. Якщо ми подивимося кількість захворілих, а їх за останній період було понад 92 тисячі, які для аналізу брали, то з тих 92 тисяч близько 40% захворілих мали тільки одну дозу щеплення, а 8% мали 2 дози. Тобто з усієї кількості лише 8% захворілих були двічі вакциновані. Але з тих, хто був двічі вакцинований, потрапило до лікарні менше 1% захворілих. Тобто ми говоримо, що вакцинація працює і захищає від середнього та важкого перебігу захворювання”, – зауважив міністр.

Новини за темою: Головна експертка з випробувань вакцини Sinovac померла з підозрою на COVID, – ЗМІ

Нагадаємо, раніше директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреїсус заявив, що нові варіанти коронавірусу наразі перемагають у перегонах з вакцинами від COVID-19

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/u_lypni_ukraina_ochikuie_na_postavky_7_mln_doz_covid_vaktsyny_liashko_1006854

Залишити відповідь