06.12.2021

Коли Аллах повертається обличчям: Топ визначних місць Саудівської Аравії для першої подорожі

Гора Арафат, археологічні пам’ятки та хмарочоси

Топ-новина
Топ-новина
Мекка у Саудівській Аравії
Фото з відкритих джерел

Близький Схід – один із популярних напрямків відпочинку. Щороку тисячі українців вирушають у відпустки до Туреччини чи Єгипту. Там вони отримують нагоду засмагати на пляжах та краще пізнати культуру цих країн.

Та є й не дуже популярні туристичні дестинації. Одна з таких – Саудівська Аравія. І хоча вона найбільше відома у світі запасами нафти, у ній є чимало туристичних пам’яток. Тож, на що подивитися мандрівникам у Саудівській Аравії, читайте далі у нашому матеріалі.

Мекка

Є найвідомішим містом Саудівської Аравії. Розташоване в однойменній провінції за 72 кілометри від узбережжя Червоного моря. Уже понад 4000 років воно посідає особливу роль на Аравійському півострові. Саме тут народився пророк Магомет. Щороку місто стає осередком паломництва близько 1 мільйона мусульман.

Арафат

Таку назву має гора за 20 кілометрів від Мекки. Саме на ній відбувається кульмінаційний обряд хаджу – стояння перед “обличчям Аллаха”. Гора має висоту 454 метрів над рівнем моря. Мусульмани подейкують, що саме біля неї зустрілись вигнані з раю Адам і Хавва. На східному схилі гори є вирубані сходи, що ведуть до мінарету. Крім того, у долині Арафат у першому столітті збудували акведук, яким постачали до Мекки воду.

Гора Арафат
Фото з відкритих джерел

Кааба

Це будівля та кам’яна споруда прямокутної форми в центрі Священної Мечеті Мекки. Вона є головним святилищем ісламу. Під час молитви мусульмани всього світу звертаються обличчям до Кааби. Навколо неї також здійснюють обряд таваф. Споруду вироблено з граніту і вкрито зверху тканиною. Вона має висоту 15 метрів. А ширина та довжина – десять і дванадцять метрів відповідно.

Її кути розташовані за сторонами світу та мають відповідні назви. Однією з головних композиційних частин Кааби є Чорний камінь. Його природа нікому невідома. Деякі дослідники вважають, що це метеорит. Усі паломники намагаються поцілувати або хоча б доторкнутися до нього.

Кааба у Мецці
Фото з відкритих джерел

Абрадж аль-Бейт

Це комплекс із семи хмарочосів. Він збудований у Мецці. За вагою Абрадж аль-Бейт є найвищою спорудою у світі. За висотою посідає перше місце у Саудівської Аравії. Комплекс можна побачити на невеликій відстані від найсвятішого місця ісламу – Великої мечеті Мекки. Його збудували після знесення османської цитаделі ХVIII століття.

На вершині найвищої Королівської вежі є велетенський годинник діаметром 43 метри. Можна побачити чотири циферблати, які вказують на всі сторони світу. Найвищий з усіх хмарочосів – готель “Королівська годинникова вежа” має висоту 601 м.

Абрадж аль-Бейт у Саудівській Аравії
Фото з відкритих джерел

Аль-Масджід Аль-Набауї

Ця мечеть розташована у Медині. Є другою святинею в ісламі за важливістю після Мечеті аль-Харам у Мецці. Крім того, це місце поховання пророка Магомета. Першу споруду тут звели ще за його життя. Будівництво закінчили у 622 році. Надалі святиню поступово збільшували та прикрашали. Крім того, два перших мусульманських халіфа Абу-Бакр і Умар також поховані у цій мечеті.

Куполи споруди також згадуються в описах ХІІ століття. Варто зазначити, що принцип планування інших мечетей у всьому світі походить саме з цього місця. Це відкритий прямокутний двір і колонна зала. За період існування в мечеті проводили культурні та громадські заходи. Також тут був суд і релігійна школа.

Аль-Масджід Аль-Набауї
Фото з відкритих джерел

Фонтан Фахда

Розташований у місті Джидда. Його звели неподалік адміністративного палацового будинку в 1983 році. Спочатку фонтан мав струмінь води, який підіймався догори на висоту близько 140 метрів. Пізніше вирішили зробити реконструкцію. Створили нову механіку. Саме вона дозволила виштовхувати воду на висоту в 312 метрів. Новий фонтан відкрили у 1985 році. Сьогодні маса води над ним складає більш як 18 тонн. Фонтан назвали на честь короля Саудівської Аравії.

Фонтан Фахда


Фото з відкритих джерел

Ель-Балад

Це історичний район і центр другого за розмірами міста Саудівської Аравії – Джидди. Він з’явився ще у ХII столітті. Його оборонні стіни зруйнували під час Другої світової війни. Під час нафтового бума в 1970-х роках чимало місцевих жителів покинули район і переїхали на північ. З 2014 року Ель-Балад був включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Сьогодні тут туристи можуть побачити декілька історичних кварталів. Найвідомішим спорудами тут є Дім Нассіфа і Ель-Джамджум у Йемені. Деякі інші будівлі перевищують висоту в 30 метрів. Щорічно у районі Ель-Балад проводять фестиваль, щоб підкреслити культурне та історичне значення місцевості.

Ель-Балад у Саудівській Аравії
Фото з відкритих джерел

Масмак

Це фортеця у самому центрі Ер-Ріяда збудована в 1865 році еміром Мухамедом ібн Абдулою. У 1902 р. вона була захоплена іншими полководцями. Певний час всередині був головний суд. У другій половині ХХ століття споруду відреставрували. А з 1999 вона має статус музею. Його відвідувачі зможуть поглянути на старовинні внутрішні подвір’я, колони та готель.

Новини за темою: Як провести час у Перу: Топ визначних місць від каньйонів до закинутих міст на вершинах гір

Мадаїн-Саліх

Це комплекс археологічних пам’яток на північному заході країни. До нього входять сотні скельних поховань, які датуються І ст. до н.е. – І ст. н. е. Також це гідротехнічні споруди стародавнього набатейського міста Хегра. У давнину воно було центром караванної торгівлі. У скелях є 50 написів, які належать ще до того періоду. З 2008 року комплекс Мадаїн-Саліх включений до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. На туристів тут також чекають незвичайні форми скель, усипальниці та багато інших елементів.

Мадаїн-Саліх
Фото з відкритих джерел

Нагадуємо, що раніше виходив матеріал про Туреччину, в якому розповідається про відпочинок у місті Ізмір, набережну Кордон і фортецю Кадіфекале.

Також є матеріал про Шарм-ель-Шейх, у якому можна прочитати про вартість перельотів до Єгипту, затоку Наама-Бей і гору Синай.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIKUA.TV

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Джерело: https://zikua.tv/article/koly_allakh_povertaietsia_oblychchiam_top_vyznachnykh_mists_saudivskoi_aravii_dlia_pershoi_podorozhi_1018150

Залишити відповідь