Нд. Січ 17th, 2021

Дистанційне навчання для школярів: У “Батьківському контролі” застерегли про негативні наслідки

Поділіться записом

Фото з відкритих джерел

І діти, і вчителі тільки адаптувалися, каже Оксана Макаренко

Дистанційне навчання негативно позначиться на якості освіти українських школярів – цього року результат буде гірший майже у всіх дітей.

Про це в ефірі програми “Деталі дня” на телеканалі ZIK під час включення заявила співавторка концепції Нової української школи, співзасновниця ГО “Смарт освіта” та ГО “Батьківський контроль” Оксана Макаренко.

Оксана Макаренко, мати двох дітей шкільного віку, розповіла про особливості дистанційного навчання в Україні. Вона звернула увагу на те, що батьки під час онлайн-навчання дітей мають забезпечити дітям простір для навчання, стежити, щоб у них був чіткий розклад, а навантаження, пов’язане із виконанням домашніх завдань, було рівномірним. Окрім того, слід стежити за тим, щоб діти виконували фізичні вправи та виходили на вулицю.

“Формат онлайн-навчання ще більше, на 40%, перевантажує фронтальну кору у дитини, і треба більше давати фізичного навантаження та відпочинку від ґаджета”, – зазначила Оксана Макаренко.

Жінка радить батькам подбати, щоб у ґаджетів, які діти використовують для навчання, був великий екран. Тоді, каже вона, не так втомлюються очі. Оксана Макаренко також звернула увагу на те, що її старшому синові, який навчається у 8 класі, вдалося сфокусувати свою увагу на онлайн-навчанні, а для молодшого сина, який навчається у четвертому класі, дистанційний формат навчання є складний. Жінка вважає, що дистанційне навчання не підходить для дітей молодших класів. Окрім того, каже вона, дітям бракує спілкування.

“В Україні понад 70% батьків кажуть, що дистанційна форма освіти не така ефективна через те, що вони просто не бачили справжньої дистанційної освіти. Те, що у багатьох школах відбувається, не можна назвати дистанційною формою освіти. Дистанційне навчання – це інші зовсім технології”, – зазначила вона.

Новини за темою: Під час посиленого карантину у січні ПТУ повинні навчати дистанційно, – МОН

Оксана Макаренко зауважила, що навчальну програму для школярів в Україні не змінювали: “Навчатися стало складніше через те, що на 40% більше втоми у дітей, і все ж таки у нас ще не так підготовлені вчителі і матеріали для такої роботи. Тільки-тільки починають експерименти”.

На її думку, дистанційне навчання негативно позначиться на якості освіти школярів.

“Цього року, я вважаю, що буде гірший результат майже у всіх дітей, тому що і вчителі тільки адаптувалися, і діти, і не всі мають ґаджети, особливо, це стосується дітей, які живуть у сільській місцевості”, – зазначила вона.

Нагадаємо, раніше Міністерство освіти та науки України рекомендувало школам продовжити канікули на час посиленого карантину, який діє в країні з 8 до 24 січня. Керівникам місцевих департаментів освіти направляли відповідні листи.

До слова, школярі у 2020 році вже були змушені перейти на дистанційне навчання, внаслідок чого більшість батьків стали витрачати більше часу на підготовку уроків із дітьми. Зокрема, на підготовку своєї дитини до навчання батьки щодня витрачали в середньому 3 години 37 хвилин.

Як повідомляли, у МОН поділилися порадами для вчителів, як безпечно провести урок онлайн.

Читайте також: “Корисні поради батькам: Як налаштувати дітей на дистанційне навчання“.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/dystantsiine_navchannia_dlia_shkoliariv_u_batkivskomu_kontroli_zasterehly_pro_nehatyvni_naslidky_992758

Залишити відповідь