Вт. Тра 18th, 2021

За три місяці окупанти у Криму провели майже 150 затримань – правозахисники

В окупованому Криму за перший квартал 2021 року силовики провели 146 затримань, 126 з них – стосовно кримських татар.

Дані про порушення прав людини на півострові наводить Кримськотатарський ресурсний центр, передає Укрінформ.

«За даними організації, за звітний період російські силовики провели в Криму 22 обшуки, 146 затримань/утримань і 23 допити, опитування і «бесіди», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що за перші три місяці поточного року було зафіксовано 45 арештів, з яких 10 – нові арешти, 16 – продовження терміну утримання під вартою, 19 – вироки.

Крім того, зафіксовано 113 випадків порушення права на справедливий суд і 51 – на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я.

Також ідеться про 33 випадки незаконного етапування політв’язнів з території півострова до Російської Федерації.

У звіті КРЦ повідомляється про 44 факти неналежних умов утримання в СІЗО і в’язницях, а також порушення прав політв’язнів.

Читайте також: У Криму переслідують матерів політв’язнів за одиночні пікети

Крім того, правозахисники проінформували, що з початку року ними зафіксовано 11 фактів військових навчань і закликів до військової служби в російській армії, а також 13 випадків порушення екології півострова.

Як повідомляв Укрінформ, станом на кінець березня 114 осіб позбавлені окупантами свободи в рамках політично мотивованого або релігійного кримінального переслідування у Криму.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-crimea/3230995-za-tri-misaci-okupanti-u-krimu-proveli-majze-150-zatriman-pravozahisniki.html

Залишити відповідь