08.12.2021

Втрата потужностей на теплових станціях компенсується ГЕС – Укргідроенерго

Для запобігання аварійного відключення та виникненню аварій, дефіцит потужностей в Об’єднаній енергетичній системі (ОЕС) України компенсується гідроелектростанціями.

Як передає Укрінформ, про це повідомили в пресслужбі «Укргідроенерго».

«Для недопущення аварійного відключення споживачів і запобігання виникненню загальносистемної аварії, дефіцит потужностей в ОЕС України компенсується гідроелектростанціями, як єдиним мобільним резервом, що, за рішенням Міжвідомчої комісії, призводить до понадпланового спрацювання водосховищ Дніпровського каскаду ГЕС в осінньо-зимовий період 2021-2022 років», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що до Міжвідомчої комісії звернулись представники НЕК «Укренерго» з проханням відкоригувати режим роботи Кременчуцького водосховища з метою збільшення виробництва електроенергії ГЕС. Зумовлено це насамперед значною втратою потужностей на теплових станціях внаслідок аварійності та недостатності вугілля і газу.

Міжвідомча комісія відкоригувала режим роботи водосховища. Зокрема, гідроелектростанція працюватиме у режимі спрацювання, а станом на 1 грудня рівень води у Кременчуцькому водосховищі має бути в межах 78,60 м БС.

Як повідомляв Укрінформ, Укренерго 11 листопада 2021 року активувала аварійну допомогу зі Словаччини для уникнення відключення споживачів «острова Бурштинської ТЕС».

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3352742-vtrata-potuznostej-na-teplovih-stanciah-kompensuetsa-ges-ukrgidroenergo.html

Залишити відповідь