20.01.2022

Вісім областей та Київ переходять у «жовту» зону – що заборонено

Відсьогодні у жовту зону карантину переходять Донецька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Одеська, Херсонська, Луганська, Львівська, Рівненська області та місто Київ.

Як передає Укрінформ, про це йшлось напередодні під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Державна комісія ТЕБ та НС провела засідання, на якому ухвалила низку рішень, зокрема щодо посилення контролю за дотриманням карантину та скасування червоного рівня епіднебезпеки у декількох регіонах.

“Наразі Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Одеській, Херсонській, Луганській, Львівській, Рівненській ОДА та Київській міській державній адміністрації доручили посилити контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для жовтого рівня епіднебезпеки. Жовтий рівень почне діяти у вказаних регіонах з 7 грудня. Раніше там діяли норми червоного рівня”, – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що застосування інших рівнів епідемічної небезпеки стало можливим завдяки стабілізації ситуації із захворюваністю, заповненістю ліжок та динамікою госпіталізацій у регіонах.

У МОЗ нагадали, що у межах жовтого рівня епіднебезпеки заборонено: відвідування закладів освіти, якщо на самоізоляції перебуває більш як 50% учнів та співробітників, робота закладів освіти, в яких вакциновано менше ніж 100% персоналу, проведення масових заходів, робота кінотеатрів, театрів та інших закладів культури, робота закладів громадського харчування (крім роботи на винос та доставки), робота спортзалів, басейнів, діяльність закладів із розміщення (крім готелів, санаторних і соціальних закладів), міжобласні та міжнародні перевезення.

Обмеження, передбачені жовтим рівнем, не будуть діяти, якщо всі працівники та відвідувачі матимуть один із документів: жовтий COVID-сертифікат або паперову довідку 063-О (чинна 30 днів), зелений COVID-сертифікат (чинний 365 днів), міжнародне свідоцтво про вакцинацію (чинне 365 днів), іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, дозволеними ВООЗ (чинний 365 днів), негативний результат ПЛР або експрес-тесту на визначення антигена (чинний 72 години), сертифікат про одужання від COVID-19 (чинний 105 днів із дати встановлення діагнозу).

“Тобто для роботи та відвідування закладів на жовтому рівні достатньо отримати хоча б одне щеплення та мати хоча б “жовтий” внутрішній COVID-сертифікат або тимчасову довідку 063-О, видану лікарем, який проводив щеплення”, – пояснили в МОЗ.

Термін дії жовтого сертифіката – 30 днів. Раніше він був чинним 120 днів.

“Заклади освіти можуть працювати у звичайному режимі, за умови отримання всіма співробітниками хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19. В іншому випадку, співробітники підлягають відстороненню. За винятком наявності протипоказань до вакцинації, підтвердженим медичним висновком”, – зазначили в МОЗ.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Як повідомляв Укрінформ, згідно з протоколом № 78 Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації, у місті встановлені додаткові карантинні обмеження.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/3364027-visim-oblastej-ta-kiiv-vidzavtra-ne-budut-cervonimi-so-zaboroneno-v-zovtij-zoni.html

Залишити відповідь