16.10.2021

Військові звання посмертно присвоїли 47 прикордонникам

Державна прикордонна служба України надала посмертно чергові військові звання 47 прикордонникам рядового, сержантського та старшинського складу. 

Як передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Держприкордонслужби, відповідний наказ до Дня захисників та захисниць України підписав голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко.

«У строю українських захисників і охоронці кордону, які першими зустрічають ворога на рубежі країни. За час війни з Росією прикордонники довели, що є гідними синами й доньками українського народу. Від початку бойових дій майже 23 тисячі прикордонників пройшли через горнило війни. Давайте завжди пам’ятати всіх, хто ціною власного життя відстояв наближення миру в Україні. Серед прикордонників під час боїв з російським агресором загинуло 70 побратимів, а 5 – зникли безвісти. І ми не забуваємо відзначати кожного з наших Героїв. Кілька днів тому підписав наказ про присвоєння чергових військових звань посмертно 47 загиблим прикордонникам рядового, сержантського та старшинського складу. Низько вклоняюся перед родинами всіх загиблих охоронців кордону. Дякую кожному за професіоналізм, самовідданість та жертовність. Нехай прагнення відстоювати волю та незалежність і надалі буде невід’ємною рисою всіх захисників і захисниць України, а Пресвята Богородиця береже всіх нас та Україну під своїм Покровом!», – зазначив очільник прикордонного відомства.

Читайте також: У Хмельницькому відкрили памятні дошки двом загиблим військовим

Присвоєні звання буде вручено керівниками органів прикордонного відомства під час зустрічі з членами родин загиблих охоронців кордону.

Зазначається, що раніше діяла норма, яка дозволяла посмертно присвоювати військові звання лише офіцерам-прикордонникам. Відповідно для присвоєння посмертно військових звань рядовим, сержантам і старшинам були внесені відповідні зміни у Положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України, яке затверджується Указом Президента України.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3332887-vijskovi-zvanna-posmertno-prisvoili-47-prikordonnikam.html

Залишити відповідь