Сб. Тра 15th, 2021

Великодні послання Митрополита Епіфанія і Блаженнішого Святослава

Предстоятель ПЦУ Епіфаній і Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав звернулися до українців з посланням напередодні Великодня.

Як передає Укрінформ, Послання Епіфанія розміщене на сайті ПЦУ.

«Удруге поспіль у надзвичайних умовах усім нам доводиться відзначати Світле Христове Воскресіння. Однак хіба впродовж двох тисячоліть, які минули від того часу, коли ангели сповістили мироносицям «Чого шукаєте Живого між мертвими? Нема Його тут, Він воскрес» (Лк. 24: 5 – 6), Церква і людство не перебували в скорботах і випробуваннях? На долю кожного покоління християн випадало зазнавати тих чи інших скорбот. Якими б важкими не були випробування, але радість від усвідомлення істини воскресіння Христового допомагає долати все», – йдеться у посланні.

«На жаль, як у давнину, так і тепер не всі усвідомлюють, яке надзвичайне значення має для людства Христове воскресіння. Однак ані невірство, ані людська байдужість не здатні знецінити той дар вічного життя, який всі нащадки Адама і Єви отримали завдяки воскресінню, як невірство натовпу і його начальників, розп’яття на хресті і сама смерть не зупинили Сина Божого у виконанні волі Отця. Христос воскрес із мертвих, Його не утримали ані камінь на дверях гробу, ані сторожа, ані печать. Так само і невірство людське, і невдячність до Спасителя не зупиняють і не можуть зупинити життєдайних плодів воскресіння», – зазначив Епіфаній.

Читайте також: Паски і яйця замість алкоголю: у ПЦУ порадили, як зібрати великодній кошик

Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав у Великодньому посланні побажав благословенних Великодніх свят та закликав дорожити даром життя.

Як повідомляє Укрінформ, Послання розміщене на сайті УГКЦ.

“Вітаю тих, хто в цей час пандемії почувається самотнім і покинутим. Пам’ятайте: коли ви молитеся, то воскреслий Господь завжди є з вами і силою християнської молитви ви об’єднані з усією спільнотою Його Церкви. Ви не самі! Вітаю всіх хворих і немічних, а також медпрацівників та ваших рідних і близьких, які вами опікуються. У це свято перемоги життя над смертю прошу вас: дорожіть даром життя, а тілесне терпіння обіймайте в молитві як жертву, бо це “приємний запах духовний” для Господа”, – наголосив Глава УГКЦ.

За його словами, останній рік люди прожили немов у гробі за “замкненими дверима” карантинних обмежень, які періодично посилювалися. А храми та монастирі в деяких країнах світу справді були зачиненими для богомільників заради безпеки.

Блаженніший Святослав передав вітання і українським захисникам: “Нашим військовим і тим, що перебувають на окупованих територіях та в Криму, засилаю свій щирий пасхальний привіт і запевнення в молитвах, щоб воскреслий Господь кріпив ваш дух і зберіг вас живими та здоровими”.

Глава УГКЦ побажав вірянам благословенних Великодніх свят, смачного свяченого яйця та світлої пасхальної радості.

У християн східного обряду Світле Христове Воскресіння цьогоріч припадає на 2 травня.

Фото: pomisna.info

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3238999-velikodni-poslanna-mitropolita-epifania-i-blazennisogo-svatoslava.html

Залишити відповідь