06.12.2021

В Україні восьмий рік іде війна, але нема законів для захисту прав постраждалих – Верещук

В Україні вже восьмий рік триває військовий конфлікт, але в країні нема законодавчої бази для захисту прав постраждалих осіб.

Про це заявила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук у ході круглого столу «Визначення статусу постраждалої від конфлікту особи як необхідна умова впровадження підходів перехідного правосуддя», передає Укрінформ з посиланням на сайт Донецької ОДА.

«Сподіваюсь, що це обговорення приведе до розробки законопроєкту, у якому будуть чітко вказані дефініції – не жертва, не потерпілі, а саме постраждалі. Люди часто не хочуть називати себе жертвами, а саме постраждалими. Вже восьмий рік триває конфлікт, а ми досі не маємо законодавчої бази, яка б захищала та гарантувала права постраждалих осіб», – наголосила Верещук.

В ОДА зазначили, що метою роботи круглого столу стало визначення основних понять та проблем, які можуть виникнути під час розробки законів для захисту осіб, що постраждали внаслідок російської агресії.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3356850-v-ukraini-vosmij-rik-ide-vijna-ale-nema-zakoniv-dla-zahistu-prav-postrazdalih-veresuk.html

Залишити відповідь