07.12.2021

В Україні відзначається День Гідності та Свободи

В Україні у неділю, 21 листопада, відзначають День Гідності та Свободи.

Його встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, повідомляє Укрінформ.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Читайте також: У Музеї Майдану відкрилася Галерея протестного мистецтва

Та на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу обстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів – 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

З нагоди Дня Гідності і Свободи в усіх населених пунктах України відбуватимуться меморіальні заходи – молебні, покладання квітів, у церквах служитимуть панахиди. Низка заходів відбудеться й у Києві. Зокрема, на алеї Героїв Небесної Сотні, пройде молебень і хода «Не втрачаймо гідність. Захистимо свободу», біля монумента Незалежності розгорнеться вулична виставка «Мальована історія Майдану».

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3354132-v-ukraini-vidznacaetsa-den-gidnosti-ta-svobodi.html

Залишити відповідь