Пт. Жов 23rd, 2020

В Україні відбувся перший аукціон із продажу бурштину

Поділіться записом

Загалом вдалося продати каміння на 21,6 млн грн

На Волині відбувся перший в Україні відкритий аукціон з реалізації бурштину-сирцю. Про це повідомляє “УНІАН”.

Зазначається, що за результатами торгів продано 627 кг 4 г бурштину на загальну суму 21 млн 650 тис. грн. Каміння офіційно видобуте комунальним підприємством “Волиньприродресурс”. Найбільшими проданими лотами стали 100 кг бурштину за ціною 2100 доларів за 1 кг, а також 200 кг бурштину за ціною 1690 доларів за 1 кг. Загалом до продажу пропонувався бурштин 9 фракцій, ціни яких різнилися.

При цьому на аукціоні не продавали бурштин фракції від 500 до 1000 г, оскільки це каміння планує закупити Міністерство фінансів України для Музею дорогоцінного каміння та металів. “Будемо чекати їхніх побажань і пропозицій по ціні”, – сказав в.о. директора КП “Волиньприродресурс” Анатолій Капустюк.

Як повідомляють в облраді, участь в публічних торгах взяли компанії та фізичні особи, які попередньо реєструвалися і робили заявки. При цьому деякі учасники були присутні в сесійній залі, а інші брали участь в аукціоні через відеоконференцію.

Як стверджує народний депутат Ігор Палиця, який ініціював офіційний видобуток бурштину на Волині, коли був головою місцевої облради, цей аукціон мав бути проведений значно раніше. Однак перешкоджали цьому правоохоронні органи й державна влада.

“За три роки, які нам не давали працювати, обласний бюджет втратив пів мільярда гривень, за які можна було побудувати школи, дитсадки, дороги. Це два бюджети розвитку Волинської області”, − зазначив він.

На думку депутата, випробувану схему слід застосовувати й для видобутку інших копалин та поширювати її на всю країну. 

“Нарешті область і всі волиняни почнуть заробляти від того, що знаходиться під землею. Такий досвід має перейняти вся Україна – нафта, газ, пісок, щебінь, бурштин. Ліцензія на це має належати комунальним підприємствам”, – вважає Палиця.

Новини за темою: АМКУ з другої спроби дозволив переможцю аукціону придбати готель “Дніпро”

Нагадаємо, нещодавно на Рівненщині викрили канал незаконного збуту бурштину до Туреччини. Тоді в двох іноземців та трьох громадян України вилучили 800 кг каміння.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/v_ukraini_vidbuvsia_pershyi_auktsion_z_prodazhu_burshtynu_984001

Залишити відповідь