23.10.2021

В Україні поки не планують закривати чи обмежувати рух транспорту, — МОЗ

У жовтій зоні обмеження для транспорту не передбачені

“У жовтому рівні обмеження для транспорту не передбачені. Для регіонів червоного рівня повноваження щодо встановлення обмежень в громадському транспорті покладено на регіональні комісії ТЕБ та НС.

Тобто по суті обласні комісії можуть приймати рішення про призупинення транспорту або обмеження його роботи на рівні області. Але поки що мова про закриття чи про обмеження руху транспорту не йде”, – наголосив він.

Водночас він заявив, що повне скасування руху транспорту неможливе, “тому що від цього залежать інфраструктурні питання, робота об’єктів критичної інфраструктури на рівні областей”.

За його словами, логічно запровадити більш жорсткі епідемічні та профілактичні вимоги до автотранспортного засобу.

Сере них: контроль за використанням масок, дезінфекція транспорту, провітрювання та відсутність скупчення як на місцях очікування, так і в самому транспорті.

Також Кузін підкреслив, що магазини, які працюють з продуктами харчування, зможуть продовжувати роботу на червоному рівні.

“До них буде застосовуватися обмеження за кількістю людей, що одночасно перебувають в приміщенні. Але вимога щодо вакцинації на них поки не розповсюджується, оскільки ми розуміємо, що обмеження кількості продуктових супермаркетів може доволі суттєво впливати на життєзабезпечення населеного пункту”, – наголосив держсанлікар.

За його словами, МОЗ буде ініціювати норму про вакцинацію певного відсотка працівників, які працюють у сфері обслуговування. Але вимоги щодо вакцинації відвідувачів, скоріше за все, за його словами не буде.

Кузін також нагадав, що при червоному рівні робота закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, непродовольчих ринків, закладів культури забороняється, але у випадку якщо 100% обслуговуючого персоналу і 100% відвідувачів їхнього закладу мають зелений сертифікат про вакцинацію, такі об’єкти можуть продовжити роботу.

Новини за темою: В Україні карантинні обмеження можуть змінити для певної категорії громадян

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Міністерстві охорони здоров’я України прогнозують пік захворюваності на коронавірус приблизно на листопад. Водночас, якщо кількість хворих продовжуватиме зростати, ситуація може погіршитися вже у жовтні.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/v_ukraini_poky_ne_planuiut_zakryvaty_chy_obmezhuvaty_rukh_transportu__moz_1013226

Залишити відповідь