20.10.2021

В Україні оновили посвідчення водія до європейських вимог: Що змінилося


Фото з відкритих джерел

Наразі по-новому відображається інформація про обмеження у керуванні транспортом

В Україні набули чинності зміни до українського посвідчення водія, для відповідності до європейських вимог. Про це йшлося у Facebook Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ.

Як зазначається, було змінено відображення інформації про обмеження у керуванні транспортним засобом.

“Відтепер замість піктограм (наприклад, окуляри) на водійських правах будуть коди, які використовуються у водійських документах в ЄС”, – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, Кабмін вніс зміни й до підготовки водіїв. Зокрема, одночасне відкриття двох категорій тепер відбувається шляхом складання іспитів лише за вищою з них. Але це не стосується категорій B1, B, BE.

“Наприклад, при відкритті категорій С та С1 теоретичний та практичний іспити складаються тільки за категорією С”, – пояснили в МВС.

Також зміни стосуються й повернення посвідчення водія після закінчення терміну позбавлення. Водій, який мав декілька відкритих категорій, для повернення прав тепер складатиме іспити лише за вищою категорією.

А при відкритті нижчої категорії або категорії з причепом (ВЕ, В1Е, СЕ, С1Е, DE, D1E) тепер не потрібно надавати додаткові документи, щоб підтвердити навички керування. Навички підтверджуються посвідченням водія.

“Також збільшено термін чинності результату успішно складеного теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС. Відтепер він діє 2 роки, але не довше, ніж термін дії свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів”, – додали у міністерстві.

Новини за темою: Правила видачі водійських прав в Україні змінили: Що варто знати автолюбителям

Як повідомлялося раніше, в Україні з 24 вересня набула чинності постанова, згідно з якою зберігання автомобільних номерних знаків коштує 10,8 гривні за добу (9 гривень без урахування ПДВ). Для отримання цієї послуги знадобляться такі документи: заява та документи, що посвідчують особу; реєстраційні документи на транспортний засіб, платіжний документ (квитанція), що засвідчує оплату адміністративної послуги.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/v_ukraini_onovyly_posvidchennia_vodiia_do_ievropeiskykh_vymoh_shcho_zminylosia_1013373

Залишити відповідь