Вт. Жов 20th, 2020

В Україні буде одна з найвищих у світі смертностей від COVID-19 серед медиків, – Богомолець

Поділіться записом
Ольга Богомолець. Фото: ZIK

Система охорони здоров’я не готова до боротьби з пандемією, хоча часу було достатньо, констатувала Ольга Богомолець

В Україні буде одна з найвищих у світі смертностей від коронавірусної інфекції COVID-19  серед медиків.

Про це в ефірі ток-шоу “19” на телеканалі ZIK заявила заслужена лікарка України, народна депутатка України VIII скликання Ольга Богомолець.

Ольга Богомолець зауважила, що завдяки першому локдауну Україна отримала час, щоб підготуватися до боротьби з коронавірусом, проте цей час було використано на “трійку”.

“Зараз ситуація полягає у тому, що система охорони здоров’я не готова, хоча часу було вдосталь для того, щоб підготуватися”, – зазначила вона.

Новини за темою: МВФ підрахував збитки від пандемії COVID-19

Ольга Богомолець прогнозує, що з ліжковим фондом буде все гаразд, а найбільша проблема полягатиме у підведенні кисню до нових ліжко-місць, а також бракуватиме медиків.

“На сьогодні мобілізаційні бригади, а це те, що я говорила пів року тому, на сьогодні не готові мобілізаційні списки медиків, не проведені навчання і тренінги медиків, які непрофільні, які ніколи не працювали з інфекційними хворими. Елементарні тренінги, як потрібно забезпечити свою безпеку, насамперед, тому що… в Україні буде одна з найбільших у світі смертностей і ураження медиків”, – застерегла Ольга Богомолець.

Нагадаємо, в Україні упродовж минулої доби, 13 жовтня, підтвердили 5590 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, ще 107 людей померли від ускладнень. Станом на ранок 11 жовтня в Україні 276177 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5229 – летальні, а 118699 хворих одужали. Протягом минулої доби хворобу подолали ще 2137 раніше інфікованих.

Нещодавно міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив, що не виключає можливість закупки російської вакцини від коронавірусу, якщо її схвалить ВООЗ. За його словами, наразі немає ніяких підтверджень від міжнародних організацій щодо дієвості російського препарату.

Джерело: https://zik.ua/news/ludyna/v_ukraini_bude_odna_z_naivyshchykh_u_sviti_smertnist_vid_covid_19_sered_medykiv__bohomolets_983714

Залишити відповідь