19.01.2022

УЗ попередили про можливу зупинку ліцензії на перевезення

Укрзалізниця
Фото з відкритих джерел

Компанія планує усунути проблеми з безпекою протягом трьох років

У компанії “Укрзалізниця” виявили порушення ліцензійних умов. У звʼязку з цим перевізника попередили про можливе призупинення ліцензії в разі їхнього неусунення. Про це повідомив голова “Укртрансбезпеки” Євген Зборовський у Facebook.

Зазначається, що в липні 2021 року вперше за пʼять років “Укрзалізницю” перевірили на дотримання ліцензійних вимог, зокрема безпекової складової. Про порушення повідомили минуле керівництво УЗ, проте посадовці відмовилися від співпраці. 

Одразу після зміни керівництва на “Укрзалізниці” провели нову позапланову перевірку, яка завершилася 24 грудня 2021 року. “Її результати очікувано показали низку порушень, які не виправлялись роками, що і стало підставою для відповідного наказу”, – висловився голова “Укртрансбезпеки”.

Ідеться про наказ від 30 грудня 2021 року щодо можливого призупинення ліцензії УЗ на перевезення пасажирів та небезпечних вантажів.

Проте такий наказ набирає чинності лише у разі неусунення порушень. “Фактично, це попередження про можливе скасування ліцензії, а не саме скасування”, – додав Зборовський. 

Представники “Укрзалізниці” в коментарі “Економічній правді” заявили, що дія ліцензії призупинена лише до подачі плану ліквідації невідповідностей, а не до безпосереднього їхнього усунення.

“УЗ такий план підготувала, він дозволяє усунути наслідки системного недофінансування інфраструктури у найближчі 3 роки”, – зазначили в компанії. Там запевняють, що весь можливий комплекс дій врахували у фінансовому плані на 2022 рік. Відповідно, “Укрзалізниця” продовжує роботу у штатному режимі.

Новини за темою: Уряд затвердив фінансовий план “Укрзалізниці” на наступний рік

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України затвердив фінансовий план АТ “Укрзалізниця” на 2022 рік. Передбачається, що цьогоріч компанія має отримати 1,68 млрд грн чистого прибутку.

Джерело: https://zikua.news/news/2022/01/06/uz_poperedyly_pro_mozhlyvu_zupynku_litsenzii_na_perevezennia_1020422

Залишити відповідь