23.10.2021

Уряд схвалив стратегію розвитку Ощадбанку на 2021 – 2024 роки

Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку АТ «Державний ощадний банк України» на 2021 – 2024 роки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінфіну. 

«Схвалення Стратегії розвитку Ощадбанку забезпечить його належне функціонування, сприятиме ефективному управлінню, захисту прав вкладників, кредиторів та держави як акціонера. Одним із пріоритетів уряду є реформування державного банківського сектору, і Мінфін здійснює цілеспрямовані кроки для побудови надійної та конкурентоспроможної банківської системи», – прокоментував заступник міністра фінансів України з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.

Стратегією розвитку Ощадбанку на 2021 – 2024 роки передбачено продовження його функціонування як провідного універсального банку України, насамперед, окреслено такі основні складові: бізнес-модель, операційна модель та фінансова стійкість.

У схваленій Стратегії розвитку зазначено, що Ощадбанк буде прагнути досягти прогнозного чистого прибутку – близько 4,2 млрд грн, доходності на капітал – близько 15% та співвідношення витрат до доходів – менше 65%.

Завдяки ефективному управлінню непрацюючими активами Ощадбанк урегулює рівень непрацюючих активів та послідовно скоротить їх частку до 10%.

Також Стратегією визначено зменшення Ощадбанком рівня операційних витрат та перегляд капітальних витрат шляхом оптимізації мережі та централізації операцій.

Діджиталізація Ощадбанку до 2024 року включає в себе завершення процесу цифровізації послуг для клієнтів і внутрішніх процесів, а також забезпечення конкурентної швидкості запуску нових продуктів.

Читайте також: Ощадбанк виграв суд у «Сбербанку» про права на торговельну марку

Окрім того, передбачається приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, що у подальшому забезпечить входження міжнародних фінансових організацій до капіталу Ощадбанку.

Рішення уряду прийнято відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Проєкт Стратегії розвитку розроблено правлінням та затверджено наглядовою радою Ощадбанку.

Як повідомляв Укрінформ, основними умовами ЄБРР, які передують надання позики, є: погодження з боку Кабінету Міністрів України стратегії розвитку Ощадбанку на 2021-2025 роки, розробка та погодження з Міністерством фінансів України плану приватизації та стратегії виходу держави з капіталу Ощадбанку та оновлення, спільно з ЄБРР, програми трансформації Ощадбанку.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3331897-urad-shvaliv-strategiu-rozvitku-osadbanku-na-2021-2024-roki.html

Залишити відповідь