Пт. Лип 30th, 2021

Унікальну ікону хотіли вивезти до Штатів як кухонну дошку – митниця

Київські митники не дали вивезти з України рідкісну ікону, яку намагалися переслати до США під виглядом звичайної кухонної дошки.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомляє Київська митниця.

Згідно з декларацією, в міжнародному поштовому відправленні з Дніпропетровщини до американського штату Флорида прямувала вживана кухонна дошка.

Під час митного контролю замість кухонного засобу митники виявили дерев’яну ікону з ознаками старовини. Для митного оформлення посилки свідоцтва на право вивезення цієї цінності надано не було.

Експерти Національного музею історії визначили, що виявлена святиня – ікона “Смоленська Богородиця (Одигітрія)”, написана іконописцем лівобережної України, ймовірно, чернігівського осередку в ХІХ столітті. 

Ікона має історичну та культурну цінність національного рівня, не рекомендована для вивезення за кордон (лише з метою експонування після проведення реставраційних робіт).

Читайте також: Митники передали Львівській галереї мистецтв старовинну ікону

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил. Ікону вилучено.

Як повідомляв Укрінформ, 16 червня СБУ в Луганській області запобігла незаконному переправленню за кордон ікон XVII століття.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3275685-unikalnu-ikonu-hotili-vivezti-do-stativ-ak-kuhonnu-dosku-mitnica.html

Залишити відповідь