27.11.2021

України розраховує на продовження газового контракту з “Газпромом”, – Шмигаль

Голова Кабміну Денис Шмигаль
Фото з відкритих джерел

Потужності ГТС України дозволяють транспортувати набагато більше 40 млрд. кубометрів газу, законтрактованих на сьогодні

Влада України розраховує на продовження газового контракту з “Газпромом” ще на 15 років і готова знизити тарифи на транзит. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Для нас ідеальним терміном є продовження на 15 років. З боку України було зроблено відповідну пропозицію: ми готові збільшити транзит ще на 55 млрд куб. м і цей обсяг готові транзитувати за ціною вдвічі меншою, ніж у чинному контракті”, – наголосив він.

Шмигаль зазначив, що потужності ГТС України дозволяють транспортувати набагато більше 40 млрд. кубометрів газу, законтрактованих на сьогодні.

“Європа має почути та повірити, що українська ГТС сьогодні здатна до такого транзиту, і що цей транзит буде найдешевшим. Тут разом із політикою присутні і економіка, і технічна здатність.

Це дуже важлива заява, яку дуже серйозно сприймають наші європейські партнери. Тут вже питання у їхній здатності вести переговори з контрагентом, у якого вони купують енергоресурси”, – наголосив він.

Джерело: https://zikua.tv/news/economics/ukrainy_rozrakhovuie_na_prodovzhennia_hazovoho_kontraktu_z_hazpromom_shmyhal_1018067

Залишити відповідь