Нд. Лис 29th, 2020

Україні простіше було б вести перемовини про реструктуризацію боргу, а не просити черговий кредит, – Молчанов

Поділіться записом

Телеканал ZIK

Влада цього не робить, натомість пропонує абсурдні речі

Україні варто домовлятися про реструктуризацію зовнішніх боргів. Це було б було б логічно, оскільки у нас немає зараз можливості через пандемію їх виплачувати.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт Кирило Молчанов.

Кирило Молчанов прогнозує, що до кінця року Україна навряд чи отримає черговий транш МВФ, тому що всі умови міжнародного кредитору вона не зможе виконати. Зі слів експерта, одією з основних перешкод отримання кредиту є дефіцит бюджет, який Україна не може заповнити через величезні борги.

А враховуючи світову кризу через пандемію коронавірусу, цей дефіцит бюджету, ймовірно, буде зростати. Тому, вважає Кирило Молчанов, Україні варто домовлятися про реструктуризацію зовнішніх боргів.

“Це було б логічно, оскільки у нас немає зараз можливості через пандемію їх виплачувати. Але влада цього не робить. Натомість вносяться якісь абсурдні речі, наприклад, Гетманцев збирається змінювати податковий кодекс і піднімати акцизи на електронні сигарета на 320% з наступного року. Це ж повна дурня! Від цього не будуть менше палити, будуть ввозити контрабанді електронні сигарети з Молдови чи Білорусі. Тобто немає адекватної фінансової і гуманітарної політики. А МВФ точно не дасть нам кредит, поки не буде прийнятий бюджет в остаточному вигляді”, – зазначив Кирило Молчанов.

Він нагадав, що ідею реструктуризацію боргу вперше озвучив колишній міністр фінансів Ігор Уманський, який заявляв, що буде вести перемовини про те, щоб 50% боргу України за 2020 рік реструктуризувати, але не пройшло і двох тижнів, як ВРУ відправила його у відставку.

Тому складається враження, додав Молчанов, що в Україні є багато агентів зовнішнього впливу, які зацікавлені в тому, щоб українська держава повертала всі борги зовнішнім кредиторам.

Новини за темою: МВФ викручуватиме нам руки: Через дефіцит бюджету будуть зменшені субсидії та неіндексовані пенсії, – економічний експерт

“Тому коли люди такі ідеї озвучують, їх просто викидають з роботи. Після цього новий міністр фінансів сказав, що ми будемо виконувати все те, що записано в програмі на цей рік – ми повинні виплатити приблизно 450 мільярдів”, – прокоментував Молчанов.

Новини за темою: Держборг України зріс на 4,6 млрд гривень, – Мінфін

Нагадаємо, нещодавно Кабінет міністрів України створив міжвідомчу робочу групу з питань координації переговорного процесу з Міжнародним валютним фондом. Тоді передбачалося, що очільником групи можуть призначити уповноваженого з питань управління державним боргом Юрія Буца.

Пізніше голова НБУ Кирило Шевченко заявив, що Нацбанк очікує отримати транш від Міжнародного валютного фонду наприкінці 2020 року. У відомстві вважають, що гроші допоможуть збільшити міжнародні резерви України.

Також міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що Україна виконала вже 4 із 10 структурних “маяків” меморандуму з Міжнародним валютним фондом. 

Джерело: https://zik.ua/news/economics/ukraini_prostishe_bulo_b_vesty_peremovyny_pro_restrukturyzatsiiu_borhu_a_ne_prosyty_cherhovyi_kredyt_molchanov_987022

Залишити відповідь