Вт. Тра 18th, 2021

Україна показала в ОБСЄ грубі порушення перемир’я з боку окупантів

Місія України в ОБСЄ продемонструвала країнам-учасницям найбільш грубі випадки порушення режиму припинення вогню з боку російських окупаційних сил протягом минулого місяця.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, це відбулося під час засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ у середу, 28 квітня.

“Лише за останні два тижні позиції Збройних сил України були обстріляні 156 разів з боку російських збройних формувань з широким використанням заборонених Мінськими озброєнням мінометів калібру 82 та 120 мм, протитанкових гармат МТ12 “Рапіра”, а також гранатометів різних типів, важких кулеметів та стрілецької зброї”, – заявили в українській місії.

Читайте також: Україна в ОБСЄ: Окупанти вже понад тисячу раз порушили перемир’я

Крім того, російські окупаційні війська неодноразово використовували безпілотники для скидання гранатометних снарядів і проведення дистанційного мінування.

“У результаті цих актів збройної агресії Російської Федерації було поранено п’ять українських військовослужбовців, а четверо українських військовослужбовців загинули”, – повідомили в українській делегації.

Читайте також: Окупанти вивели з ладу відеокамеру ОБСЄ та облаштували біля неї вогневу позицію

Крім того, було звернуто увагу на концентрацію окупантами великої кількості важкого озброєння поблищу лінії зіткнення. Так, лише Місія ОБСЄ протягом періоду з 29 березня по 25 квітня зафіксувала 294 одиниць озброєння, розміщених з порушенням ліній відведення, ще 561 одиниця озброєння та техніки знаходилися в ОРДЛО за межами визначених місць зберігання.

Читайте також: Терористи на Луганщині планували розпилити хлор у підрозділі ЗСУ

У ході свого виступу місія України в ОБСЄ також продемонструвала слайди, на яких було зафіксовано найбільш кричущі випадки порушення перемир’я з боку російських збройних формувань, у т.ч. обстріли цивільної інфраструктури, за період з кінця березня по кінець квітня.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3237207-ukraina-pokazala-v-obse-grubi-porusenna-peremira-z-boku-okupantiv.html

Залишити відповідь