07.12.2021

Україна не готова до запровадження виборів онлайн, не зможе гарантувати безпеку, – нардеп

Людмила Буймістер
Фото з відкритих джерел

За словами Буймістер, через портал “Дія” неможливо ідентифікувати користувача таємно

Україна не готова до запровадження виборів онлайн, оскільки не зможе гарантувати безпеку. Про це заявила позафракційна народна депутатка Людмила Буймістер.

“Вони навіть не можуть сьогодні гарантувати на 100% кібербезпеки, в першу чергу, для таких електронних виборів. А з урахуванням того, що вони вже бачили втручання у виборчий процес в США, наприклад, РФ, то вони дуже з острахом до цієї ідеї відносяться”, – зазначила вона.

Парламентарка також додала, що за Конституцією України, вибори повинні проходити таємно, а ідентифікувати користувача в додатку “Дія” таємно неможливо.

“Тобто це порушення першого засадничого принципу демократії – таємності виборів. Я навіть не хочу казати про те, що можливі маніпуляції, фальсифікації, при чому масові фальсифікації через цю електронну систему, які потім можна звалити на ворогів, які в цьому засвітилися… Я дуже сподіваюся, що все ж таки вистачить мудрості у депутатів “Слуг народу” не підтримувати такий законопроєкт і це залишиться на рівні проєктів”, – сказала Буймістер.

Крім того, на її думку, голосування поштою чи онлайн-голосування в Україні не потрібно, тому що кожен громадянин, який має бажання проголосувати, зробить це – чи то прийде на виборчу дільницю, чи скористаються мобільними бригадами, які приїздять додому.

Новини за темою: ЦВК розповіла, чи можна проголосувати на виборах з паспортом в “Дії”

Нагадаємо, раніше міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розкрив головні цифрові пріоритети України на наступні два роки, а також розкрив терміни запровадження онлайн голосування в країні.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/ukraina_ne_hotova_do_zaprovadzhennia_vyboriv_onlain_ne_zmozhe_harantuvaty_bezpeku_nardep_1017798

Залишити відповідь