07.12.2021

Угорщина надалі отримує більшу частину газу через Україну, не транзит з Росії, – Макогон


Vincent Mundy/Bloomberg

Наразі до країни надходить в два рази більше газу, ніж через “Турецький потік”

Угорщина продовжує отримувати більшу частину блакитного палива через Україну. Про це повідомив гендиректор Оператора ГТС України Сергій Макогон у Facebook.

“Після пафосного підписання довгострокового контракту з Газпромом та запуску Турецько-Болгарсько-Сербського Потоку Угорщина, як і раніше, продовжує отримувати більшу частину газу для потреб країни через Україну, але це не транзит з РФ”, – зазначив він.

При цьому він наголосив, що наразі Угорщина отримує з України майже в два рази більше газу, ніж з Сербії через “Турецький потік”.

Також за словами Макогона, після вибуху новозбудованого газогону в Болгарії основну частину газу Угорщина отримує з України, але не від “Газпрому”.

Як відомо, з 1 жовтня “Газпром” припинив перекачку палива до Угорщини через Україну, “хоча має повністю сплачені потужності для транзиту в обсязі 24 млн м3 НС добу”.

“Зрозуміло, що залежність від газогону, який не має резервних гілок, несе значні ризики для Угорщини. Але Україна завжди готова прийти на допомогу”, – підкреслив гендиректор ГТС.

Новини за темою: Зеленський заявив Єврокомісії, що Україна готова зменшити вартість транзиту газу

Нагадаємо, що 3 жовтня транзит газу до Угорщини через Україну повністю припинився. З 1 жовтня він впав у чотири рази.

А 4 жовтня надійшла інформація, що Росія відновила транзит газу до Угорщини. Проте, голова Оператора ГТС Сергій Макогон спростував її.

“В пресі поширюється інформація про те, що “Газпром” відновив транзит газу через Україну до Угорщини. Це не відповідає дійсності. Так, наразі є незначний потік газу з України до Угорщини, але це не транзит, а реекспорт газу європейськими трейдерами, який вони зберігали у українських ПСГ”, – пояснив він.

Джерело: https://zikua.tv/news/economics/uhorshchyna_nadali_otrymuie_bilshu_chastynu_hazu_cherez_ukrainu_ne_tranzyt_z_rosii_makohon_1017927

Залишити відповідь