07.12.2021

Учасників операції проти «вагнерівців» не звільняли, декого нагородили – Арестович

Українських розвідників, які брали участь у спецоперації, спрямованій на затримання бойовиків ПВК Вагнера, не звільняли, частину з них навіть нагородили.

Про це речник української делегації у ТКГ Олексій Арестович сказав в ефірі програми «Свобода слова» на ICTV, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я закидаю версію, яку пропоную перевірити співробітникам правоохоронних органів. За моєю інформацією, а я офіцер Головного управління розвідки в минулому, офіцерів, які брали участь (у спецоперації – ред.) з 2018 року… не те що не звільнили, а навіть нагородили. Звільнили лише трьох посадових осіб: командира спецрезерву, його заступника і колишнього співробітника СБУ, який перейшов до ГУР», – сказав Арестович.

За його словами, цих трьох осіб звільнили з ГУР через те, що вони не змогли надати пояснення відносно «величезних фінансових витрат» як на оперативні, так і на капітальні видатки.

«Вони написали рапорти добровільно, а за цим співробітником СБУ досі тягнеться кримінальне провадження ще з часу його служби в СБУ», – поінформував Арестович.

На запитання ведучого, чи можливо з огляду на закритість розвідки перевірити ці слова, він зауважив, що «все можливо перевірити завдяки діяльності ДБР, СБУ й ОГП».

Арестович додав: ГУР може офіційно підтвердити, що частина учасників цієї спецоперації була нагороджена. Але зробить це не на ток-шоу, а в рамках процедури розслідування.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat 17 листопада опублікувала розслідування про спецоперацію із затримання бойовиків російської приватної військової компанії Вагнера, в якій аналізує обставини та причини її зриву. Зокрема, в матеріалі ідеться про те, що керівник ОП Андрій Єрмак пропонував відтермінувати спецоперацію на тиждень у зв’язку з досягненням домовленостей про припинення вогню на сході України.

В Офісі Президента заявили, що затримання торік у Білорусі бойовиків ПВК Вагнера сталося внаслідок посиленого контррозвідувального режиму напередодні президентських виборів у РБ.

Ексголова ГУР Василь Бурба в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» 20 листопада розповів, що всіх розвідників, які брали участь у спецоперації із затримання бойовиків ПВК Вагнера, звільнили з лав Збройних сил, а також забрали у них документи прикриття.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3355566-ucasnikiv-operacii-proti-vagnerivciv-ne-zvilnali-dekogo-nagorodili-arestovic.html

Залишити відповідь