07.12.2021

У Житомирі побудували ТЕЦ, що працює на відходах деревообробки

У Житомирі побудували першу в Україні теплоелектроцентраль, що працює на відходах деревообробної промисловості. ТЕЦ забезпечуватиме теплом 73 багатоквартирні будинки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Житомирська міська рада.

«Ми хотіли у Житомирі зробити перший проєкт, бо чітко розуміємо – Україна абсолютно може відмовитися від газу, як, наприклад, відмовилися у місті Каунас, де 95% тепла у квартирах мешканців саме за рахунок таких ТЕЦ. Газ вже давно перетворився на політику і на інструмент тієї ж гібридної війни. SECO (Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань – ред.) довірили нам цей проєкт, підтримали фінансово та консультаційно», – сказав міський голова Сергій Сухомлин.

Зазначається, що ТЕЦ має потужність до 1,2 МВт електричної та 7,1 МВт теплової енергії. Котельня працюватиме на трісці деревини та інших відходах деревообробної промисловості. Використання біомаси дозволить замістити до 6,4 млн кубометрів газу на рік і забезпечити теплом 73 багатоквартирні будинки.

Вартість обладнання та реконструкції котельні становить понад 9 млн швейцарських франків, з яких обсяг безповоротної технічної допомоги уряду Швейцарії – понад 5 млн франків.

За словами міського голови, завдяки підтримці SECO ще одну ТЕЦ у Житомирі побудує австрійська компанія. У планах – ще чотири такі котельні та ТЕЦ, яка працюватиме на RDF (паливо, отримане з відходів). Завдяки цьому витрати газу Житомирі вдасться скоротити на 90-95%.

Фото: Житомирська міська рада

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-yakisne-zhyttia/3353762-u-zitomiri-pobuduvali-tec-so-pracue-na-vidhodah-derevoobrobki.html

Залишити відповідь