Пт. Гру 4th, 2020

У Європі фіскалізація малого бізнесу є мінімальною, – економіст-міжнародник

Поділіться записом
Протести підприємців у Чернівцях
Укрінформ

Натомість в Україні робота ФОПів часто суміжна із контрабандою, каже Андрій Блінов

В Україні потрібно виокремити тих підприємців, які є просто елементами мінімізації оподаткування середніми та великими мережами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту “Чудова четвірка” на телеканалі ZIK під час включення заявив економіст-міжнародник Андрій Блінов.

Експерт, коментуючи ситуацію із протестами підприємців, які виступають проти запровадження касових апаратів, зауважив, що у Європі фіскалізація та облік малого бізнесу є мінімальними.

Андрій Блінов навів приклад, що за кордоном послуги на гірськолижних курортах чи під час придбання техніки не можна отримати у фізичних осіб – підприємців, а в Україні ситуація є протилежною.

“Тому сіль цього конфлікту і правда та економічна вигода для більшості суспільства полягає у тому, що потрібно відділити тих підприємців, які, власне, не є підприємцями насправді, вони не несуть ризик підприємницької діяльності, вони є просто елементами мінімізації оподаткування середніми та великими мережами”, – зазначив Андрій Блінов.

Новини за темою: В Ужгороді через карантин підприємців звільнили від сплати податків

Експерт вказав приклад, що на одному з відомих українських гірськолижних курортів окремі витяги обслуговують саме ФОПи, відповідно, реальні обсяги оборотів таких підприємств невідомі, і це є серйозною проблемою.

Андрій Блінов додав, що в торгівлі побутовою технікою чи ґаджетами обсяги обороту теж невідомі, бо значною мірою ідеться про контрабандні товари. Експерт нагадав, що контрабанду в Україні оцінюють не менш як 10 мільярдів доларів США щороку.

Економіст додав, що розуміє тих підприємців, які, до прикладу, торгують сиром, коли від них вимагають щомісяця подавати фіскальні звіти, адже це перетворює спрощену систему на неспрощену, тож у підприємців виникатиме потреба у залученні бухгалтерів

Нагадаємо, напередодні столичні правоохоронці посилили охорону у центральній частині міста з огляду на проведення масових акцій, зокрема і під будівлею Верховної Ради України.

Згодом стало відомо, що правоохоронці затримали поблизу будівлі Верховної Ради України одного з мітингувальників, який намагався напасти на співробітника поліції.

Як повідомляли, Верховна Рада України не підтримала відтермінування на рік введення РРО та касових апаратів для малого бізнесу. Законопроєкт підтримали лише 212 депутатів із 225 необхідних. При цьому парламентарі повернули документ на перше читання.

Джерело: https://zik.ua/news/economics/u_yevropi_fiskalizatsiia_maloho_biznesu_ie_minimalnoiu__ekonomist_mizhnarodnyk_987492

Залишити відповідь