26.01.2022

У ВООЗ заявили, що COVID-19 може поступово перетворитися на ендемічну інфекцію: Що це означає

ВООЗ
Фото з відкритих джерел

Наразі пандемія коронавірусу знаходиться “в самому розпалі”

У Всесвітній організації охорони здоров’я заявили, що коронавірус може поступово перетворитися на ендемічну інфекцію. Тобто ту, що характерна для певної місцевості. Про це заявила голова технічної групи ВООЗ Марії Ван Керкхове під час брифінгу.

“Цей вірус знаходиться на шляху до того, щоб стати ендемічним. Це безперечно”, – заявила вона.

За словами експерта, наразі пандемія коронавірусу знаходиться “в самому розпалі”.

“Зростає рівень захворюваності, а разом із ним і навантаження на системи охорони здоров’я країн. Але ми ще не дійшли до цієї стадії”, – зазначила ван Керкхове.

Вона наголосила, що вірус часто мутує, тому передбачати розвиток пандемії складно. Зокрема, й через те, що різні країни борються з пандемією по-різному,

“Тут немає такої передбачуваності, як із грипом та іншими типовими сезонними інфекціями. Можливо, ми прийдемо до цього, але поки що не прийшли”, – резюмувала ван Керкхове.

Новини за темою: Коронавірус в Україні: У 2022 році МОЗ передбачило 19,4 млрд грн на лікування пацієнтів із COVID-19

Нагадаємо, в Україні за минулу добу зафіксували 10 046 нових випадків коронавірусу та 191 смерть. Найбільше нових заражень у Києві, Львівській та Івано-Франківській областях.

Джерело: https://zikua.news/news/2022/01/13/u_vooz_zaiavyly_shcho_covid_19_mozhe_postupovo_peretvorytysia_na_endemichnu_infektsiiu_shcho_tse_oznachaie_1020620

Залишити відповідь