25.10.2021

У вересні ОБСЄ виявила найбільше порушень «тиші» з липня 2020 року

Цього місяця кількість порушень режиму “тиші” на сході України сягнула найвищого значення з липня 2020 року, коли було вжито заходів для припинення вогню.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в повідомленні для преси Спеціального представника чинного голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Мікко Кіннунена після чергової зустрічі ТКГ, що відбулася 29 вересня.

“Ситуація у сфері безпеки нестабільна: у вересні в середньому реєструється понад 250 порушень режиму припинення вогню за день. Особливу стурбованість викликає велика кількість жертв серед цивільного населення внаслідок обстрілів і стрілянини. У вересні 2021 року ці цифри досягли найвищого показника з липня 2020 року, коли було вжито заходів для припинення вогню”, – заявив Кіннунен.

Читайте також: Кількість порушень «тиші» на сході України у вересні зросла на 30% – ОБСЄ

За його словами, обговорення в робочій групі з безпеки ТКГ “дозволило учасникам висловити свою думку про ситуацію… але, на жаль, про конкретні заходи домовитися не вдалося”.

Політична робоча група ТКГ продовжила дискусії, пов’язані з розробкою проєкту плану дій відповідно до Мінських угод, а також подальших кроків.

“Я вітав той позитивний факт, що Робоча група з гуманітарних питань повернулася до предметних обговорень питань порядку денного. Тішить, що учасники намагаються знайти способи усунути перешкоди, які залишилися на шляху до відкриття нових пунктів пропуску в районі Золотого і Щастя Луганської області”, – заявив Кіннунен.

Читайте також: Місія ОБСЄ за добу зафіксувала понад 400 порушень «тиші»

Він додав, що економічна робоча група займалася, зокрема, питаннями водопостачання. Крім того, вона обговорювала заходи з організації можливої ​​інспекції МАГАТЕ в ОРДЛО і вітала майбутнє друге засідання експертної групи щодо затоплених шахт поблизу лінії зіткнення.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-ato/3324563-u-veresni-obse-viavila-najbilse-porusen-tisi-z-lipna-2020-roku.html

Залишити відповідь