23.10.2021

У МОЗ розповіли, що буде з вчителями, які відмовляються вакцинуватися

За його словами, якщо представники професій, які підлягають обов’язковій вакцинації, не зроблять щеплення, то їх на період карантину будуть відсторонювати від роботи.

“Ми не говоримо про звільнення. Ми говоримо про те, що обов’язково відстороняються від роботи без збереження заробітної плати, це ключове – відсторонення без збереження. Але місце роботи зберігається за людиною”, – запевнив Ляшко.

Новини за темою: У Київській області школи із невакцинованими вчителями закриють

Очільник МОЗ наголосив, що відстороняти вчителів від роботи будуть лише на період дії карантину.

“Скільки буде тривати карантин, стільки людина не може працювати на цій посаді, якщо вона не вакцинується проти COVID-19”, – додав Віктор Ляшко.

Він запевнив, що не потрібно плутати поняття примусової й обов’язкової вакцинації. Щодо обов’язкової вакцинації, то або працівник вакцинується повним курсом і приходить на роботу, або не вакцинується і на роботу не приходить.

Ляшко також повідомив, що роботодавець зобов’язаний відсторонити від роботи людину, яка відмовляється щепитися, інакше керівник теж може нести відповідальність.

Новини за темою: В Україні запровадять обов’язкову COVID-вакцинацію для вчителів та держслужбовців

Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет заявив, що під час посилення карантинних обмежень вчителям не будуть урізати зарплати. Так само вчителі не можуть бути повністю позбавлені оплати праці.

Джерело: https://zikua.tv/news/ludyna/u_moz_rozpovily_shcho_bude_z_vchyteliamy_iaki_vidmovliaiutsia_vaktsynuvatysia_1013589

Залишити відповідь